Tuningowe podsumowanie roku (2011)

Tuningowe podsumowanie roku (2011)31.12.2011 10:00
Tuningowe podsumowanie roku (2011)
Olgierd Lachowski

W 2011 roku tunerzy zaprezentowali mnóstwo swoich propozycji dotyczących różnych samochodów. Na Autokulcie zaprezentowaliśmy najciekawsze z tych samochodów. Oto przegląd w postaci listy aut, więc jeśli ktoś z Was coś przegapił, teraz ma szansę uzupełnić informacje.

Wśród samochodów po tuningu pojawiały się zarówno auta popularne, jak i egzotyczne. Do tych pierwszych niewątpliwie zaliczają się Opel Astra i Volkswagen Golf, zaś do drugiej grupy - Wiesmann MF5 Roadster przygotowany przez SchwabenFolia oraz Koenigsegg CCR modyfikowany przez Edo Competition.

Najczęściej opisywanymi w dziale tuningu były samochody Audi, BMW, Ferrari, Mercedesa, Porsche i Volkswagena. Oprócz normalnych wozów po przeróbkach prezentowane były też konstrukcje w dużej części zbudowane od podstaw, do których należą Ruf CTR 3 w odświeżonej wersji (na bazie Porsche Caymana) czy też 9ff GT9-R 1200 i GT9-CS opracowane na bazie Porsche 911 GT3.

Najmocniejszym przedstawionym na łamach Autokultu autem była 1600-konna Corvette ulepszona przez LMR, zaś najszybszym (przynajmniej teoretycznie) rozpędzający się do 418 km/h 9ff GT9-R 1200.

Samochody pogrupowałem według marek, żeby łatwiej było odnaleźć to, co Was może interesować.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)