Tesla zawiesza produkcję w Szanghaju z powodu testów na COVID-19

Tesla zawiesza produkcję w Szanghaju z powodu testów na COVID-19

Fabryka Tesli w Szanghaju
Fabryka Tesli w Szanghaju
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
29.03.2022 08:24, aktualizacja: 10.03.2023 14:08

Jak donosi agencja Reuters, fabryki Tesli w Szanghaju wstrzymały produkcję do piątku 1 kwietnia. Powodem jest dwustopniowy lockdown wprowadzony przez władze miasta w związku z masowymi testami na COVID-19.

W niedzielę 27 marca władze Szanghaju ogłosiły rozpoczęcie dziewięciodniowej akcji, podczas której populacja miasta zostanie poddana testom na obecność koronawirusa. Lockdown podzielono na dwa etapy, których granicę wyznacza rzeka Huangpu. Fabryka Tesli, zlokalizowana w dzielnicy Lingang, w dystrykcie Pudong została objęta pierwszym etapem.

Jak donosi agencja Reuters powołująca się na doniesienia pracowników, zakłady wstrzymały działalność do piątku 1 kwietnia. Firma odmówiła jednak komentarza w tej sprawie, publikując jedynie oświadczenie, w którym stwierdza, że "stara się wypełniać obowiązki w zakresie zapobiegania epidemii i wierzy, że działania władz Szanghaju dotyczące COVID-19 stanowią podwalinę pod przyszły rozwój miasta".

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja z fabryką Tesli w tle. Zakłady musiały wstrzymać produkcję na dwa dni także na początku marca, gdy miasto wprowadziło ograniczenia w przemieszaniu się. Fabryka w Szanghaju produkuje Model 3 i Model Y na rynek chiński. Jest też ważnym centrum eksportowym dla Niemiec i Japonii. Tylko w lutym 2022 roku wytworzyła 56 515 pojazdów, z czego 33 315 trafiło za granicę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)