Lexus na szczycie, Tesla w ogonie - ranking niezawodności marek Consumer Reports

Lexus na szczycie, Tesla w ogonie - ranking niezawodności marek Consumer Reports

Lexus od lat zwycięża w rankingach Consumer Reports
Lexus od lat zwycięża w rankingach Consumer Reports
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski
Aleksander Ruciński
20.11.2021 10:34, aktualizacja: 14.03.2023 14:20

Consumer Reports to niezależna amerykańska organizacja oceniająca jakość produktów i usług na podstawie opinii użytkowników. Właśnie przedstawiła ranking niezawodności marek motoryzacyjnych na rok 2021. Wyniki nie są zaskakujące.

Elektryczne SUV-y są najmniej niezawodnymi samochodami sprzedawanymi obecnie w Stanach Zjednoczonych, a produkty Tesli mają w tym spory udział - wynika z raportu opublikowanego przez Consumer Reports.

"SUV-y na prąd jako kategoria pojazdów są absolutnie najgorsze pod względem niezawodności" - mówi dyrektor ds. testów pojazdów Consumer Reports, Jake Fisher cytowany przez agencję Reuters. Jedynym modelem z tego grona, który wybił się pozytywnie ponad średnią, okazał się Ford Mustang Mach E.

Słabo poszło za to Tesli Model Y, która cieszy się obecnie ogromną popularnością na całym świecie. Klienci podobno narzekają przede wszystkim na słabe spasowanie nadwozia i wnętrza oraz ciągłe problemy z klimatyzacją. Większy Model X wciąż boryka się natomiast z awaryjnymi, unoszonymi do góry drzwiami. Autem, które odnotowało przeciętne noty i nie wyróżnia się negatywnie, jest za to Tesla Model 3.

To nie wystarczyło jednak, by znacząco poprawić pozycję marki w rankingu. Tesla zajęła 27. na 28 miejsc. Gorszy okazał się tylko Lincoln, będący luksusowym oddziałem Forda. Żadnych niespodzianek nie ma za to w pierwszej dziesiątce, gdzie aż 8 marek to producenci z Azji.

Pierwsze miejsce, jak co roku, przypadło Lexusowi. Druga była Mazda a trzecia Toyota. Pełną listę niezawodności marek Consumer Reports w kolejności od najlepszej do najgorszej znajdziecie poniżej:

 1. Lexus
 2. Mazda
 3. Toyota
 4. Infiniti
 5. Buick
 6. Honda
 7. Subaru
 8. Acura
 9. Nissan
 10. Mini
 11. Hyundai
 12. Chrysler
 13. Porsche
 14. Chevrolet
 15. Audi
 16. Cadillac
 17. BMW
 18. Ford
 19. Kia
 20. Volvo
 21. RAM
 22. GMC
 23. Mercedes-Benz
 24. Volkswagen
 25. Genesis
 26. Jeep
 27. Tesla
 28. Lincoln
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)