Monitoring GPS, a śledzenie ciężarówek

Monitoring GPS, a śledzenie ciężarówek

Monitoring GPS, a śledzenie ciężarówek
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
26.10.2021 11:49, aktualizacja: 14.03.2023 14:39

Monitoring GPS dla ciężarówek może być korzystnym narzędziem dla flot z wielu różnych powodów. Przede wszystkim urządzenia śledzące zapewniają widoczność miejsca pobytu pojazdu, niemniej korzyści wykraczają daleko poza samą identyfikację lokalizacji, obejmując zoptymalizowane trasy, obniżone koszty i wiele więcej.

Postępy w technologii komunikacyjnej i telematyce sprawiły, że śledzenie GPS jest dziś bardziej rozpowszechnione niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy obserwujesz pojedynczą ciężarówkę, czy flotę pojazdów, atrakcyjność urządzeń tego typu sprowadza się do dwóch głównych zalet: produktywności i spokoju związanego z możliwością obserwacji poszczególnych działań.

Czym jest monitoring GPS?

Monitoring GPS jest obecnie jednym z bardziej popularnych rodzajów systemów śledzenia dostępnych dla firm i konsumentów. Mowa o urządzeniu, które wykorzystuje Globalny System Pozycjonowania do określania i śledzenia lokalizacji swojego przewoźnika (zazwyczaj pojazdu lub osoby). Umożliwia to zbieranie danych o lokalizacji i wyświetlanie ich na mapie, które można następnie wykorzystać do celów logistycznych.

Dlaczego monitoring GPS jest tak ważne w zarządzaniu flotą ciężarówek?

GPS pojazdu może być korzystnym narzędziem dla flot ciężarowych z wielu różnych powodów. Przede wszystkim urządzenia śledzące zapewniają widoczność miejsca pobytu pojazdu, niemniej zalet takiego sprzętu jest znacznie więcej.

Zoptymalizowane trasy

Obraz
© Materiał Partnera

Lokalizatory GPS pojazdów pozwalają określić lokalizację kierowcy i określić, który aktualnie dostępny najlepiej nadaje się do wysłania na miejsce pracy.

Niektóre rozwiązania do śledzenia GPS zapewniają nawet narzędzia do optymalizacji tras, które pomagają planować bardziej wydajne „ścieżki” i identyfikować możliwości dalszego ich usprawnienia po finalizacji zamówienia. Managerowie flot mogą używać monitoringu do śledzenia tras oraz oceniania trendów wydajności w celach optymalizacyjnych.

Usprawnione bezpieczeństwo

Monitoring GPS Verizon Connect może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa posiadanej floty ciężarówek. Jeśli pojazd zaginie, lokalizator pomoże w szybszym zlokalizowaniu i odzyskaniu skradzionego lub zagubionego pojazdu. Niektóre systemy śledzenia ciężarówek umożliwiają nawet ustawianie alertów, jeśli pojazd jest używany poza godzinami pracy lub opuści docelowy obszar wykonywanego zadania.

Redukcja kosztów

Niezależnie od tego, czy obniżając koszty paliwa, podejmując bardziej strategiczne decyzje dotyczące wysyłki, czy tworząc wydajniejsze trasy, urządzenia do śledzenia pojazdów GPS pomagają menedżerom flot pewnie podejmować decyzje dotyczące oszczędności w czasie rzeczywistym. Zapewniając lepszy wgląd w operacje floty, monitoring zapewnia więcej informacji o pojazdach, a tym samym oferuje szersze spektrum możliwości operacyjnych.

Podsumowanie

Monitoring GPS w przypadku transportu ciężarowego jest w stanie przynieść wymierne korzyści na wielu polach. Te jednak będzie można osiągnąć jedynie przy dostępie do wysokiej jakości sprzętu tego typu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)