44 mandaty dla kierowców ciężarówek na A2. Do akcji wkroczył śmigłowiec

44 mandaty dla kierowców ciężarówek na A2. Do akcji wkroczył śmigłowiec

44 mandaty dla kierowców ciężarówek na A2. Do akcji wkroczył śmigłowiec
Aleksander Ruciński
18.08.2022 07:35, aktualizacja: 13.03.2023 16:07

Łódzka policja przeprowadziła zorganizowaną akcję na autostradzie A2. Pod lupę trafili przede wszystkim kierowcy ciężarówek, którzy nie zastosowali się do obowiązującego zakazu wyprzedzania. W ciągu kilku godzin wystawiono aż 44 mandaty.

17 sierpnia 2022 roku nie był szczęśliwym dniem dla kierowców zawodowych podróżujących autostradą A2 między węzłami Łódź Północ i Skierniewice, którzy notorycznie łamią przepisy. Wielu z nich ignoruje obowiązujący tam znak B-26 oznaczający zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Policyjną akcję prowadzono z ziemi, przy udziale nieoznakowanych radiowozów, oraz z powietrza — wykorzystując policyjny śmigłowiec. Dzięki niemu możliwe było patrolowanie znacznie większego obszaru i tym samym udokumentowanie większej liczby wykroczeń.

W ciągu zaledwie kilku godzin udało się zatrzymać aż 44 osoby, z których większość była zaskoczona obecnością drogówki. Kierujący, których wyczyny zostały zarejestrowane kamerą zamontowaną na śmigłowcu, tłumaczyli, że nie spodziewali się mandatu, gdyż nie widzieli policji.

To już kolejna odsłona cyklicznej akcji prowadzonej na autostradach i drogach ekspresowych, która pozwoliła ujawnić szereg powtarzalnych wykroczeń. Biorąc pod uwagę wyniki, zapewne nie ostatnia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)