Wiercili dziury w oponach. 50 brytyjskich ciężarówek zniszczonych

Wiercili dziury w oponach. 50 brytyjskich ciężarówek zniszczonych

Aktywiści z Animal Rebbelion zniszczyli około 50 ciężarówek
Aktywiści z Animal Rebbelion zniszczyli około 50 ciężarówek
Źródło zdjęć: © fot. Pixabay
Anna Piątkowska-Borek
09.09.2022 17:23, aktualizacja: 13.03.2023 15:47

Członkowie Animal Rebellion 8 września zorganizowali w Hatfield akcję wymierzoną przeciw producentowi wyrobów z nabiału. Ucierpiały ciężarówki.

Aktywiści z Animal Rebellion, w ramach prowadzonej przez siebie walki o przyszłość opartą wyłącznie na roślinach, postanowili zniszczyć opony co najmniej 50 ciężarówek zaparkowanych w Hatfield na parkingu firmy Arla, która wytwarza produkty z nabiału. O sprawie napisał portal 40ton.net.

Aktywiści użyli wiertarek. Wiercili dziury w oponach, a do tego wyrywali z nich wentyle, narażając właścicieli pojazdów na ogromne straty finansowe.

"Ukarali" ciężarówki za to, że ludzie piją mleko

Swoimi działaniami pochwalili się na Twitterze. "KAŻDA ciężarówka z mlekiem w zakładzie Arla Hatfield została unieruchomiona! Zwolennicy Animal Rebellion przewiercili opony około 50 ciężarówek, całkowicie wstrzymując dostawy mleka z tego miejsca" – napisali aktywiści.

Całe zdarzenie również nagrali, a film zamieścili w internecie. Widać na nim wszelkie destrukcyjne działania, jakie podjęli.

Jak podaje portal 40ton.net, na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci. Zatrzymano 17 osób, którym postawiono zarzuty wtargnięcia na prywatny teren i uszkodzenia mienia. Opublikowany w sieci film posłuży jako dowód w sprawie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)