Chiński gigant wchodzi do Europy. Nawiązał współpracę z największą grupą dealerską

Chiński gigant wchodzi do Europy. Nawiązał współpracę z największą grupą dealerską

Ora Funky Cat będzie pierwszym elektrykiem Great Wall sprzedawanym w Europie
Ora Funky Cat będzie pierwszym elektrykiem Great Wall sprzedawanym w Europie
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Great Wall
Aleksander Ruciński
14.08.2022 06:22, aktualizacja: 10.03.2023 13:43

Koncern Great Wall wkracza w kolejną fazę planu europejskiej ekspansji. Już niebawem wystartuje ze sprzedażą dwóch elektrycznych modeli. Najpierw w Niemczech, a następnie innych krajach Europy. Chińczycy wybrali sobie naprawdę mocnego partnera.

To sieć dealerska Emil Frey Europe będąca największą tego typu grupą na Starym Kontynencie. Dystrybutor z ugruntowaną pozycją będzie sprzedawał pojazdy marek Ora i Wey należących do koncernu Great Wall.

Sam Great Wall jest największym producentem SUV-ów i pickupów w Chinach oraz trzecim co do wielkości producentem samochodów elektrycznych i hybryd plug-in na świecie. Jego auta póki co nie były zbyt popularne w Europie, lecz niebawem ma się to zmienić.

Już niedługo na niemieckim rynku zadebiutują dwie marki oferujące elektryczne modele w przystępnych cenach. Pierwszym z nich będzie Ora Good Cat, na potrzeby europejskiego rynku przemianowana na Funky Cat.

Chińczycy zdają sobie sprawę, że trafienie do wymagających klientów nie będzie łatwe. Decyzja o wyborze solidnego partnera wydaje się więc słuszna. Ewentualny sukces oferty będzie jednak zależał głównie od stosunku ceny do jakości. Jeśli ten okaże się korzystny, nietypowe pochodzenie pojazdów nie powinno mieć większego znaczenia.

Obecnie klienci traktują takie produkty z dystansem. Z czasem jednak może się to zmienić. Wystarczy wspomnieć jak jeszcze kilkanaście lat temu patrzyliśmy na chińskie smartfony, z których dziś chętnie korzystamy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)