Grupa PSA na poważnie bierze się za elektryfikację swoich modeli

Grupa PSA na poważnie bierze się za elektryfikację swoich modeli

Od przyszłego roku. samochody LCV koncernu PSA mają występować w wersji pełni elektrycznej
Od przyszłego roku. samochody LCV koncernu PSA mają występować w wersji pełni elektrycznej
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
22.10.2019 08:12, aktualizacja: 22.03.2023 17:38

Choć na razie w poszczególnych markach koncernu nie znajdziemy zbyt dużo modeli o napędzie hybrydowym lub elektrycznym, PSA zapowiada, że wszystkie nowe modele będą dostępne w wersji elektrycznej lub hybrydowej.

Oprócz dotychczas zapowiedzianych lub już dostępnych w sprzedaży modeli - Opel Corsa-e, Opel Grandland X Hybrid4, Peugeot e-208, Peugeot e-2008, Peugeot 3008 Hybrid, Peugeot 508 Hybrid, oraz elektrycznego i DS 3 Crossback - francuski koncern planuje w najbliższym czasie zelektryfikować gamę kompaktowych vanów. Peugeot Boxer, Citroën Jumpy i Opel Vivaro od 2020 roku mają być dostępne w wersji na prąd. W zależności od baterii zasięg ma wynosić 200 lub 300 km na 1 ładowaniu.

Nowa gama aut dostawczych ma być zbudowana na platformie EMP2, która została przystosowana zarówno do napędu elektrycznego, jak i spalinowego. W przyszłości ma ona być wykorzystywana nie tylko do samochodów skierowanych do firm, ale także do odbiorców prywatnych.

"Groupa PSA realizuje program elektryfikacji swoich samochodów dostawczych oferując elektryczne wersje kompaktowych vanów dla firm i użytkowników indywidualnych. Bez uszczerbku dla poziomu funkcjonalności pomogą nam one umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie w Europie. W 2021 r. cała gama LCV wraz z ich osobowymi odpowiednikami zostanie zelektryfikowana" zapowiedział Xavier Peugeot, wiceprezes Groupe PSA ds. lekkich pojazdów użytkowych.

Dalsze założenia koncernu robią wrażenie. Do 2025 roku Francuzi planują zelektryfikować całą gamę samochodów osobowych i LCV.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)