Kto i dlaczego kupuje zużyte katalizatory samochodowe?

Kto i dlaczego kupuje zużyte katalizatory samochodowe?

Kto i dlaczego kupuje zużyte katalizatory samochodowe?
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
30.12.2020 12:31, aktualizacja: 16.03.2023 15:05

Kto i dlaczego kupuje zużyte katalizatory samochodowe?

Każdy właściciel samochodu przynajmniej raz w życiu słyszał o możliwości sprzedaży katalizatorów samochodowych. Nie każdy jednak wie, gdzie znaleźć chętnych do zakupu tej części samochodowej, a dodatkowo gotowych zapłacić za nią odpowiednią cenę. Odpowiedzią będzie nawiązanie współpracy z firmą skupującą katalizatory w cenie ustalanej na podstawie notowań londyńskiej giełdy. Jedną z nich jest Autocatalystmarket - jedna z największych giełd katalizatorów samochodowych w całej Europie.

Do produkcji katalizatorów samochodowych wykorzystywane są cenne metale, które nie tracą na swojej wartości nawet wtedy, kiedy urządzenie nie jest już w stanie wykonywać swojej podstawowej funkcji, czyli zmniejszać emisji szkodliwych związków, powstających podczas jazdy samochodem. Najbardziej opłacalna jest opcja sprzedaży neutralizatora na giełdzie, a katalog katalizatorow https://autocatalystmarket.com/ będzie jednym z najbardziej odpowiednich rozwiązań dla polskich kierowców. Klientom giełdy są gwarantowane:

  • Darmowa konsultacja. Pracownicy firmy chętnie udzielają klientom odpowiedzi na pytania, dotyczące sprzedaży katalizatora;
  • Rzetelność. Wycena katalizatorów odbywa się na podstawie testów przeprowadzanych przez niezależne laboratoria, a proces mielenia zużytego katalizatora i jego dalszego ważenia odbywa się w obecności klienta;
  • Dokładne pomiary. Wysokiej jakości nowoczesny skomputeryzowany sprzęt pozwala dokładnie ustalać wagę cennych metali w urządzeniu;
  • Terminowość. Wszystkie wypłaty dokonywane są zgodnie z umową zawartą z klientem.

Jak dokonuje się sprzedaży katalizatora samochodowego?

Klienci, którzy chcą sprzedać katalizator samochodowy, przekazują go pracownikom giełdy, którzy dokonują oceny urządzenia pod kątem poziomu jego zużycia, cech produkcyjnych oraz zawartości cennych metali. Koszt katalizatorów w znacznym stopniu zależy od tego, z jakiego materiału wykonano ich obudowę. Z kolei koszt katalizatorów ceramicznych zależy od zawartości metali szlachetnych i jest określany za pomocą analizy XRF. Cena katalizatorów metalowych jest stała i decyduje o niej rodzaj katalizatora.

Sprzedaż katalizatora na giełdzie jest opłacalna zarówno dla kierowców, którzy dopiero wymienili tę część w swoim samochodzie, jak i dla sprzedawców hurtowych. Każdy z klientów może być pewien rzetelności wyceny, gdyż zakup katalizatorów odbywa się w sposób przejrzysty i na uczciwych zasadach. Na każdym z etapów zakupu katalizatora przez giełdę (ultraprecyzyjna analiza, mielenie i pobieranie próbek) może być obecny klient, który po ukończeniu procedury wyceny dostanie także kalkulację paszportową i zaświadczenie o przeprowadzonej analizie.

Sprzedaż katalizatora samochodowego - to opłacalne rozwiązanie, pozwalające dobrze zarobić na nieprzydatnej do wykorzystania części.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)