Kia zapowiada 7 nowości na prąd. Zadebiutują w najbliższych latach

Kia zapowiada 7 nowości na prąd. Zadebiutują w najbliższych latach

7 nowych aut zasilanych prądem dołączy do gamy Kii.
7 nowych aut zasilanych prądem dołączy do gamy Kii.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
16.09.2020 11:54, aktualizacja: 13.03.2023 12:57

Kia, jak zresztą większość współczesnych marek stawia na rozwój elektromobilności, czego najlepszym dowodem są opublikowane właśnie plany na przyszłość. Zakładają one stworzenie 7 nowych modeli z napędem elektrycznym przed 2027 rokiem.

Koreański producent poinformował o wdrożeniu "Strategii S" - tak nazywa się plan zapoczątkowany w 2020 roku, zakładający stworzenie 7 nowych aut na prąd w ciągu kolejnych 7 lat. Pośrednim kamieniem milowym będzie wyznaczony na 2025 rok termin, w którym to gama elektrycznych modeli Kii ma składać się już z 11 propozycji.

Póki co jednak Kia stroni od szczegółów. Poza opublikowaniem grafiki przedstawiającej 7 planowanych pojazdów i poinformowaniu o planach rozwoju, producent nie pochwalił się detalami. Wiadomo jednak, że jego celem jest stworzenie konkurencyjnych pojazdów, które będą przyciągać klientów nie tylko elektrycznym napędem, ale i atrakcyjną prezencją czy angażującym prowadzeniem.

W gamie znajdzie się zarówno miejsce dla klasycznych nadwozi, jak i coraz popularniejszych crossoverów. Koreańczycy nie wykluczają też stricte sportowych propozycji, których nadal brakuje w gamie. Co ciekawe, każde z 7 planowanych aut ma bazować na tej samej platformie Electric-Global Modular Platform.

Jej wykorzystanie pozwoli na skrócenie czasu potrzebnego na projekt i obniżenie kosztów wdrożenia. Producent chwali się, że płyta E-GMP zapewni wiodącą przestrzeń w kabinie, która nie będzie ograniczana obecnością baterii, tak potrzebnych w autach elektrycznych.

Biorąc pod uwagę imponujący rozwój Kii w ostatnich kilkunastu latach można mieć niemal pewność, że śmiałe plany przedstawione powyżej doczekają się realizacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)