Honda powróci do F1 jako dostawca silników. Wspomoże Astona Martina

Honda powróci do F1 jako dostawca silników. Wspomoże Astona Martina

Aston Martin zyskał nowego partnera
Aston Martin zyskał nowego partnera
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Aleksander Ruciński
24.05.2023 09:16, aktualizacja: 24.05.2023 13:34

Japończycy szybko zatęsknili za Formułą 1. Po tym jak niedawno rozstali się z Red Bullem, zadeklarowali chęć współpracy z innym zespołem. Od 2026 roku mają dostarczać napędy dla Astona Martina.

W ostatnich latach Honda była kojarzona przede wszystkim z Red Bullem, któremu dostarczała silniki w sezonach 2019, 2020 i 2021. W roku 2022 zaczęła stopniowo wycofywać się z królowej motorsportu, oferując jedynie doradztwo techniczne austriackiemu zespołowi. Jak się jednak okazuje, to nie koniec obecności Hondy w F1. Japończycy chcą bowiem wrócić już w 2026 roku.

Data jest nieprzypadkowa. Właśnie wtedy bowiem zaczną obowiązywać nowe regulacje wymuszające na zespołach stosowanie w pełni syntetycznego paliwa. Z pewnością będzie to spore wyzwanie dla dostawców napędów. Honda postanowiła jednak spróbować, nawiązując współpracę z zespołem Aston Martin Cognizant Formula 1 Team Aramco.

Przedstawiciele Hondy zapowiadają, że doświadczenia zdobyte w F1 mogą zaprocentować w drogowych autach marki, wliczając w to nowy, flagowy model elektryczny. Na efekty musimy jednak poczekać jeszcze kilka lat. Co nie zmienia faktu, że miło będzie znów widzieć Japończyków w padoku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)