Ferrari nie żegna silników spalinowych. Widzi szansę w paliwach syntetycznych

Silnik V12 Ferrari
Silnik V12 Ferrari
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Ferrari
Aleksander Ruciński

10.05.2023 12:23, aktual.: 10.05.2023 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są marki, w których silniki odgrywają kluczową rolę. Do tego grona z pewnością zalicza się Ferrari. Włosi zbudowali swoją legendę na V12 i V8. Jak się okazuje, nie zamierzają z nich rezygnować.

Przepisy proponowane przez Unię Europejską zmuszają producentów do rozwoju elektromobilności. Ferrari również idzie tą drogą, pracując nad swoim pierwszym elektrycznym modelem. Ten ma być gotowy niebawem. Włosi nie zamierzają jednak zapominać o swoim rodowodzie i obiecują, że równolegle będą rozwijać jednostki spalinowe.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu "Top Gear" potwierdził to sam szef marki Benedetto Vigna. Przyznał, że decyzje unijnych władz dotyczące akceptacji paliw syntetycznych są dużą szansą dla marki.

– To dla nas dobra wiadomość, bo wciąż będziemy mogli korzystać z samochodów, napędzając je neutralnym paliwem. Myślę, że oba rodzaje napędu są kompatybilne i wzmocnią naszą strategię – powiedział Vigna.

Nie zdradził przy tym, czy firma zamierza opracować zupełnie nowe silniki spalinowe, czy może też dostosować obecne do zasilania paliwami syntetycznymi. Jedno jest pewne – Włosi widzą w tym szansę i entuzjastycznie patrzą w przyszłość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)