Porsche znów wstrzymuje produkcję z powodu braku dostaw z Ukrainy

Fabryka Porsche - zdjęcie ilustracyjne
Fabryka Porsche - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński

29.03.2022 09:54, aktual.: 14.03.2023 12:44

Porsche znów doświadcza braku wiązek elektrycznych, które są importowane z Ukrainy, co wpływa na zakłócenia produkcji w niemieckich fabrykach. To nie pierwszy taki przypadek.

Wybuch wojny w Ukrainie pokazał jak ważne dla europejskiego przemysłu są tamtejsze fabryki. Od rosyjskiej inwazji minął już ponad miesiąc, a producenci wciąż borykają się z brakiem ciągłości dostaw. Większość Ukraińskich fabryk stara się realizować zamówienia, a producenci stale szukają nowych źródeł, więc sytuacja sukcesywnie się poprawia. Do normalności wciąż jednak sporo brakuje, czego przykładem jest Porsche.

Niemiecki producent właśnie poinformował o kolejnych zakłóceniach w Zuffenhausen i Lipsku. W pierwszym przypadku przestoje dotknęły linię produkującą elektrycznego Taycana, w drugim, Macana i Panamerę. Warto wspomnieć, że 911 i 718 póki co normalnie zjeżdżają z taśm.

Zgodnie z planem problemy mają potrwać do końca tygodnia. Przedstawiciele marki cytowani przez portal Automotive News Europe są jednak świadomi, że to nie koniec - "Jesteśmy gotowi by oceniać sytuację i reagować na bieżąco w najbliższych dniach i tygodniach".

Z identycznymi kłopotami boryka się cały koncern Volkswagena oraz konkurencyjne BMW i Mercedes. Firma Leoni, będąca największym dostawcą wiązek elektrycznych z Ukrainy dąży do zwiększenia mocy produkcyjnych. Niedawnym celem było 70 proc. normy, co w obliczu wojny wydaje się świetnym wynikiem. Wciąż jednak niewystarczającym by utrzymać ciągłość dostaw.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)