Płyn do dezynfekcji jako odmrażacz do szyb? Tak, ale nie zawsze rozwiąże problem

Poradniki i mechanikaPłyn do dezynfekcji jako odmrażacz do szyb? Tak, ale nie zawsze rozwiąże problem18.01.2021 12:51
Płyn do dezynfekcji jako odmrażacz do szyb? Tak, ale nie zawsze rozwiąże problem

Duże mrozy i opady śniegu niemal nierozłącznie kojarzą się kierowcom ze skrobaniem szyb. Może się jednak zdarzyć, że nie mamy pod ręką skrobaczki, za to panująca sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że niemal każdy z nas przy sobie lub w domu ma płyn do dezynfekcji, który może się przydać.

Już nawet niewielkie przymrozki sprawiają, że wielu kierowców rano wykonuje zimowy rytuał odpędzania zmrożonej wody z szyb. Najprościej, oczywiście, skrobaczką. Wiele osób zaopatruje się także w specjalne płyny do odmrażania. Ale co w przypadku, gdy pod ręką nie ma jednego ani drugiego?

Marcin Łobodziński przygotował ostatnio artykuł (znajduje się poniżej), w którym przedstawił domowe sposoby na przyrządzenie odpowiedniej mikstury rozwiązującej problem. Ale jest jeszcze inne wyjście.

W dobie epidemii koronawirusa niemal każdy z nas ma pod ręką 2 rzeczy – maseczkę oraz płyn do dezynfekcji. I właśnie to drugie może nam się przydać. Wystarczy raz spryskać powierzchnię, żeby w szybkim tempie rozmrozić szybę, jeśli nie mamy do dyspozycji skrobaczki. Lepiej jednak wrócić się do domu po większy rozpylacz z zapasem płynu niż używać takiego podręcznego – szybko może się wyczerpać.

Należy pamiętać, że płyn do dezynfekcji poradzi sobie tylko ze szronem. Jeśli szybę pokrywa grubsza warstwa lodu, nie ma co liczyć na skuteczne rozmrożenie. W takim wypadku do działania musi już wejść skrobaczka.

452054074369003672
452054074369003672

Jeśli jednak nie chcemy się zbytnio namachać i namęczyć i tak warto spryskać szybę płynem, który napocznie rozmrażanie. Resztę trzeba będzie dokończyć skrobaczką, jednak pójdzie to na pewno szybciej niż w przypadku używania samej skrobaczki. Po użyciu płynu dobrze jeszcze przed ruszeniem dokładnie umyć szybę spryskiwaczami, aby usunąć wszelkie smugi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)