Rosjanie zabrali urusa na Jezioro Bajkał. Pobili rekord prędkości na lodzie

Rosjanie zabrali urusa na Jezioro Bajkał. Pobili rekord prędkości na lodzie24.03.2021 09:29
Urus zapewnia świetne osiągi w każdych warunkach.
Urus zapewnia świetne osiągi w każdych warunkach.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / LAVracing

Lamborgini Urus to jeden z najszybszych SUV-ów dostępnych na rynku. Nic więc dziwnego, że właśnie ten model został wybrany do próby bicia rekordu prędkości na lodzie. Rosjanie z LAV-racing zorganizowali próbę na zamarzniętym Jeziorze Bajkał. Misja zakończyła się pełnym sukcesem.

Skuteczny napęd na cztery koła zapewniający świetną przyczepność w każdych warunkach, podwozie zestrojone tak, by zapewniać stabilność prowadzenia niezależnie od nawierzchni i prędkości oraz odpowiednio mocny napęd - Lamborghini Urus bez wątpienia reprezentuje każdą z tych cech, co zaowocowało nowym rekordem prędkości na lodzie.

Włoski SUV rozpędził się na zamarzniętej tafli Jeziora Bajkał do imponujących 298 km/h. Za kierownicą zasiadł Andrey Leontyev, który ma na koncie już 18 podobnych rekordów. Co ciekawe, nieoficjalnie wiadomo, że przy okazji próby osiągnięcia jak najwyższej prędkości udało się również pobić poboczny rekord przejazdu 1-kilometrowego odcinka ze startu zatrzymanego. Zostanie on jednak ogłoszony dopiero w kwietniu.

Co ciekawe, 298 km/h nie było najwyższą zarejestrowaną wartością. Podczas prób i przygotowań udało się bowiem nieznacznie przekroczyć 300 km/h, lecz w ostatecznej próbie nie zdołano powtórzyć tego wyniku. Tak czy inaczej, taka prędkość na lodzie zdecydowanie robi wrażenie. Tym bardziej że jest ona tylko nieznacznie niższa od maksymalnej, deklarowanej przez producenta (305 km/h).

Lamborghini Urus na Jeziorze Bajkał
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / LAVracing
Lamborghini Urus na Jeziorze Bajkał

Przyspieszenie 0-100 km/h na poziomie 3,6 sekundy także robi wrażenie. Wszystko to jest zasługą 4-litrowego, podwójnie doładowanego V8, które już w serii generuje imponujące 650 KM mocy i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)