488 Pista Piloti Ferrari. Tylko dla kierowców wyścigowych

488 Pista Piloti Ferrari. Tylko dla kierowców wyścigowych15.06.2018 11:50
Piloti Ferrari różni się od odmiany Pista kilkoma detalami, wliczając w to motyw trójkolorowej, włoskiej flagi.
Piloti Ferrari różni się od odmiany Pista kilkoma detalami, wliczając w to motyw trójkolorowej, włoskiej flagi.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Ferrari już nie raz udowodniło, że jest specjalistą od edycji specjalnych. Klienci tej marki zapłacą każdą sumę, żeby poczuć się wyjątkowo. Nie wszyscy jednak mogą dostąpić zaszczytu posiadania najnowszego dzieła z Maranello. Aby je kupić, trzeba być kierowcą wyścigowym.

Oto 488 Pista Piloti Ferrari - auto, które powstało, aby uczcić zeszłoroczne zwycięstwo Włochów w wyścigach WEC. Oficjalny debiut odbędzie się na francuskim torze Circuit de la Sarthe już w ten weekend, podczas święta wszystkich fanów wyścigów długodystansowych, jakim jest LeMans.

Wyjątkowa wersja Piloti Ferrari jest dziełem specjalnego oddziału Tailor Made, który "szyje auta na miarę" z myślą o najbardziej wymagających klientach. W tym przypadku będą to kierowcy wyścigowi, którzy w swojej karierze, wykorzystują auta z Maranello. To główny warunek, jaki trzeba spełnić, aby wejść w posiadanie 488 Pista Piloti Ferrari.

Szczęściarze, którzy załapią się na krótką listę predestynowanych do zakupu tej wyjątkowej odmiany, będą mogli wybierać spośród czterech lakierów nadwozia: Argento Nürburgring, Nero Daytona, Blu Tour De France i oczywiście tradycyjny Rosso Corsa. Każdy z egzemplarzy będzie różnił się od zwykłego 488 Pista także kilkoma detalami.

Na drzwiach znajdziemy numer "51", będący ukłonem dla bolidu, który tryumfował w zeszłorocznej serii WEC. Oczywiście nie zabrakło także motywu włoskiej flagi na nadwoziu, a także we wnętrzu. Trzy kolory zdobią fotele, dywaniki podłogowe, a nawet manetki zmiany biegów. Nie brakuje również tabliczki informującej o tym, że mamy do czynienia z wersją specjalną.

428001001770348460
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Cena 488 Pista Piloti Ferrari pozostaje tajemnicą. Poznają ją tylko nieliczni, którzy dostąpią zaszczytu zaproszenia do zakupu. Z pewnością nie będzie tanio, choć z drugiej strony, takie auta raczej nie tracą na wartości.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)