Wszyscy skrytykują kierowcę BMW. A ten drugi nie jest bez winy

Wszyscy skrytykują kierowcę BMW. A ten drugi nie jest bez winy

Kierujący BMW nie wytrzymał ciśnienia, które podniósł mu kierowca volvo
Kierujący BMW nie wytrzymał ciśnienia, które podniósł mu kierowca volvo
Źródło zdjęć: © fot. Youtube Stop Cham
Marcin Łobodziński
26.04.2022 09:27, aktualizacja: 14.03.2023 12:24

Kolejny ciekawy materiał pojawił się na kanale "Stop Cham" na serwisie YouTube. Pokazuje on nadpobudliwego kierowcę BMW, a po kolizji łatwo o krytykę tylko jednej strony tego "pojedynku". Tymczasem warto popatrzeć na drugą.

Do "pojedynku na szosie" kierowców samochodów marek BMW i Volvo doszło na obszarze zabudowanym, na drodze z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku. Obserwując dokładnie nagranie można robić całą listę wykroczeń.

Nieudane wyprzedzanie kierowcy BMW - kolizja #791 Wasze Filmy

Już na samym początku kierujący niebieskim BMW najeżdża na linię ciągłą na rondzie, po czym po chwili nie może wytrzymać przed przejściem dla pieszych i w momencie, gdy jeden pieszy jeszcze nie zszedł z jezdni, a drugi na nią wchodzi, rusza dalej. Nie spodziewa się jeszcze, że trafi na konkurenta w volvo.

Ten po spotkaniu BMW nie myśli, żeby zostać z tyłu i wskakuję bez włączania kierunkowskazu na lewy pas ronda, po czym, jak wytrawny kierowca wyścigowy, zamyka mu wyjście z zakrętu (czyt. zjazdu z ronda) po wewnętrznej, by za chwilę wskoczyć znów na lewy pas i nie dopuścić do wyprzedzenia. Poirytowany najwyraźniej kierowca BMW postanawia wyprzedzić z prawej strony, ale nieoczekiwanie inny pojazd zaczyna hamować i kończy ten pojedynek z rozbitym tyłem.

Każdy oczywiście skrytykuje kierowcę BMW, też nie zamierzam go bronić, bo nie rozumiem tego napięcia na drodze, ale nie każdy zwróci uwagę na bardzo prowokacyjne i niezgodne z prawem zachowanie kierowcy volvo. Jak dla mnie obaj powinni mieć zatrzymane prawo jazdy i zostać skierowani na badanie psychologiczne.

Marcin Łobodziński, dziennikarz Autokult.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)