#Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce Phantom ma opinię najbardziej ekskluzywnego modelu samochodu na świecie. Wyróżnia go zwłaszcza jeden szczegół – figurka nazywana "Spirit of Ecstasy", która przedstawia pochyloną kobietę z rękami rozłożonymi w taki sposób, jakby zbierała się do lotu. Innym znakiem charakterystycznym dla tego auta są drzwi Rolls Royce'a-Phantoma, które nie otwierają się w tradycyjny sposób, lecz w drugą stronę, "pod wiatr".

  • Rolls-Royce Phantom ma opinię najbardziej ekskluzywnego modelu samochodu na świecie
  • W Rolls-Royce'ach Phantomach montowane są 12-cylindrowe, widlaste silniki o dużej mocy
  • Również w czasach przedwojennych Rolls-Royce Phantom był uważany za symbol luksusu
[1/3] Rolls-Royce Phantom ma opinię najbardziej ekskluzywnego modelu samochodu na świecieŹródło zdjęć: © wheelsage.org/Porlamfer

Mimo że produkcja Rolls-Royce'a Phantoma trwa już od 1925 r., to nie jest ona ciągła. Pierwsza przerwa, i to od razu 11-letnia, nastąpiła w 1939 r. Druga przydarzyła się pomiędzy 1993 i 2003 rokiem, jednak przysłużyła się temu autu, gdyż Rolls-Royce Phantom wrócił w imponującym stylu i z nowymi rozwiązaniami zarówno jeśli chodzi o nadwozie, jak i wnętrze.

Rolls-Royce Phantom – dane techniczne

W Rolls-Royce'ach Phantomach montowane są 12-cylindrowe, widlaste silniki o dużej mocy (563 KM). Konstruktorzy Rolls-Royce'a Phantoma znani są z tego, że perfekcyjnie radzą sobie z wyciszaniem spalinowych jednostek napędowych umieszczanych w tym modelu, dzięki czemu kierowca i pasażerowie praktycznie nie słyszą, jak pracuje silnik.

W każdej generacji Rolls-Royce'a Phantoma montowane są też zaawansowane, automatyczne skrzynie biegów ZF z co najmniej 6 przełożeniami. Klienci mają również do wyboru model Phantom z 8-biegową skrzynią.