Piłkarze Arabii Saudyjskiej mają dostać "rollsy". Wszystko przez manto spuszczone Argentynie

Piłkarze Arabii Saudyjskiej mają dostać "rollsy". Wszystko przez manto spuszczone Argentynie

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej
Reprezentacja Arabii Saudyjskiej
Źródło zdjęć: © Saudi Arabian Football Federation (Facebook) | materiały prasowe
Mateusz Lubczański
25.11.2022 14:58, aktualizacja: 25.11.2022 15:12

Piłkarze i drogie samochody to niemal nierozłączne elementy. Potwierdza to przypadek reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Sportowcy mają dostać w prezencie ultraluksusowe limuzyny – czytamy na Yahoo news.

Można było mówić o sensacji. Arabia Saudyjska rozgromiła Argentynę 2:1, co okazało się nie lada zaskoczeniem dla fanów z każdej drużyn. Wygrana Arabii zagwarantowała takie emocje, że dzień meczu stał się narodowym świętem. Teraz posunięto się o krok dalej.

Każdy z piłkarzy, jak czytamy na Yahoo News, otrzyma Rolls-Royce’a Phantoma z rąk księcia Muhammada ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud. To nie jest "jakaś" limuzyna – to dzieło sztuki, które ma chociażby specjalną piankę w oponach (poprawia wygłuszenie), skóry z byków hodowanych w zimniejszym klimacie (nie mają wtedy ran po ugryzieniach owadów) czy elementy wykonane z jednego drzewa (by zgadzały się słoje). Dźwięki ostrzeżeń nagrane przez orkiestrę symfoniczną to już tylko dodatek. Poniżej przeczytasz mój test nowego Phantoma.

Cena? Cóż, jeśli musicie pytać, to znaczy, że was nie stać. A na poważnie: każde auto wykonane jest na specjalne zamówienie. Egzemplarz powyżej wyceniany był na 2,5 mln zł.

Co więcej, nie jest to pierwszy przypadek obdarowania piłkarzy modelem Rolls-Royce'a. W 1994 roku Sa’id al-Uwajran, który strzelił gol Belgii, również otrzymał auto tej marki

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)