Poszedł bokiem wprost na radiowóz. Nie było litości, mandat liczony w tysiącach

Poszedł bokiem wprost na radiowóz. Nie było litości, mandat liczony w tysiącach19.04.2022 10:32
wjechał prosto pod radiowóz
wjechał prosto pod radiowóz
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Policja

21-letni kierowca, zakręt i BMW, które nie przeszłoby przeglądu. Reszty można się już tylko domyślać. Kierowca tak zaszalał, że wyjechał tuż przed maską oznakowanego radiowozu. Mandat okazał się wyjątkowo wysoki.

Wyższe temperatury powietrza i pierwsze promienie słońca najwyraźniej zaszkodziły młodemu kierowcy BMW. W miejscowości Siercza (powiat wielicki) wjechał na drogę stanowiącą strefę ruchu i zaczął coś, co zapewne w jego mniemaniu można nazwać driftem. Skończył się on jednak tuż przed maską auta. Widać to doskonale na poniższym filmie.

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kierowca otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 6 punktów karnych. Co więcej, BMW było w takim stanie, że funkcjonariusze musieli odebrać mu dowód rejestracyjny.

"Popisy tego typu na ulicach czy np. parkingach supermarketów to zwykła chuliganka, a nie drifting” – informują policjanci. Dodają też, że "wszelkie drifty powinny być wykonywane na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego i organizowane z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa zarówno uczestników, jak i osób postronnych". Nie każdy rodzi się mistrzem driftu, tym bardziej nie staniemy się nim, wsiadając do auta z tylnym napędem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)