Młody Niemiec porysował co najmniej 600 aut. Straty wyceniono na prawie milion euro

Młody Niemiec porysował co najmniej 600 aut. Straty wyceniono na prawie milion euro13.01.2020 12:59
Mężczyzna najczęściej brał na celł samochody zaparkowane w rzędzie.
Mężczyzna najczęściej brał na celł samochody zaparkowane w rzędzie.
Źródło zdjęć: © fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

26-letni Niemiec został oskarżony o zniszczenie 642 samochodów. Mężczyzna, któremu media nadały pseudonim "Serial Scratcher" jest podejrzewany o celowe zarysowanie co najmniej 642 aut. Straty wśród właścicieli pojazdów wyceniono na 930 tysięcy euro.

Niemiecka prokuratura oskarżyła 26-letniego mężczyznę o wielokrotne zniszczenie mienia. Wandal usłyszał zarzuty celowego uszkodzenia co najmniej 642 samochodów. Zgodnie z aktem oskarżenia, Niemiec miał dopuszczać się aktów wandalizmu regularnie pomiędzy lutym a kwietniem 2018 roku.

Sprawca obrał sobie za cel auta z kilku miast w Dolnej Frankonii. Poszkodowani zostali m.in. mieszkańcy Schweinfurtu, Würzburga i Veitshöchheim. Policjanci przez długi czas mieli problem z namierzeniem podejrzanego. Powołali w tym celu nawet specjalny oddział, który zajmował się sprawą seryjnie uszkadzanych pojazdów. Przełom nastąpił w kwietniu 2018 roku, kiedy 24-letnia poszkodowana przyłapała mężczyznę na gorącym uczynku.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze, którzy aresztowali podejrzanego. Początkowo usłyszał on zarzuty zniszczenia aż 1700 aut przy użyciu metalowej, ostro zakończonej śruby, a łączne straty wyceniono na 2,3 mln euro. Ostatecznie jednak sąd uznał, że nie ma wystarczającej ilości dowodów potwierdzających aż taką liczbę uszkodzonych pojazdów. Ostatecznie skończyło się na 642 samochodach i kwocie 930 tysięcy euro, co w przeliczeniu daje prawie 4 mln zł.

Sąd w Schweinfurcie ma 24 dni na zakończenie postępowania. Na razie nie wiadomo, jak wysoka kara grozi 26-latkowi. Najprawdopodobniej skończy się więzieniem lub długoletnimi pracami społecznymi. Motywy postępowania niemieckiego wandala nie są znane.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)