MG tnie ofertę, bo HS emituje (dużo) za dużo dwutlenku węgla

Kiedyś ten moment musiał nadejść – najprężniej rozwijająca się w Polsce marka chińska zwróciła na siebie uwagę organów unijnych. By nie płacić kar za emisję dwutlenku węgla skupi się na napędach hybrydowych.

MG HS Hybrid+MG HS Hybrid+
Źródło zdjęć: © Autokult | Marcin Łobodziński
Mateusz Lubczański

Polski oddział MG na razie wstrzymuje przyjmowanie zamówień na niektóre wersje benzynowe modeli MG3, ZS i HS – informuje Interia Motoryzacja. Potwierdziła to również Paulina Skowron, rzeczniczka SAIC Motor Poland, wspominając o obowiązujących przepisach Unii Europejskiej.

A mówią one, że od 1 stycznia producentów obowiązuje średni limit emisji na poziomie 93,6 g dwutlenku węgla na kilometr. Każdy gram więcej to 95 euro od każdego sprzedanego pojazdu. Hit marki, czyli benzynowy MG HS z automatyczną przekładnią emituje aż 173 g/km. Jakby nie patrzeć, to 32 tys. zł kary za każdy samochód – a klasycznych benzyn MG sprzedało w Polsce, tylko w tym roku, 5553 egzemplarzy.

Toyota C-HR+, Urban Cruiser i bZ4X Touring w Katowicach. To wysyp nowości!

Dlatego też producent wprowadził do oferty MG HS Hybrid+ (wrażenia Marcina Łobodzińskiego możecie przeczytać tutaj). "Zbija" on emisję do 126 g/km. Niestety idą za tym inne wydatki – bazowa wersja to koszt 128 900 zł, czyli 23 tys. zł więcej niż zwykła benzynowa, która znika z salonów.

Czy przeszkodzi to MG w dalszym podbijaniu rynku? Biorąc pod uwagę agresywne działania marki, raczej nie. Klientom pozostaje jednak monitorowanie sytuacji i kontakt z dealerami.

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE