Fabryka VW we Wrześni mówi "stop". Dotknął ją globalny problem

Fabryka VW we Wrześni mówi "stop". Dotknął ją globalny problem

We Wrześni produkuje się dostawcze Craftery. Zakład w Poznaniu odpowiedzialny za Caddy pracuje bez zmian.
We Wrześni produkuje się dostawcze Craftery. Zakład w Poznaniu odpowiedzialny za Caddy pracuje bez zmian.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
08.04.2021 12:41, aktualizacja: 16.03.2023 14:00

Zakład Volkswagena we Wrześni zapowiedział trzytygodniową przerwę. Produkcja dostawczych volkswagenów crafterów została wstrzymana przez braki w półprzewodnikach. To nie pierwszy tego typu przypadek.

Od 12 do 30 kwietnia wszystkie linie produkcyjne w zakładzie we Wrześni zostaną zatrzymane. Fabryka produkująca nie tylko Volkswagena Craftera, ale i jego wyszukaną, wysoko pozycjonowaną wersję kamperową – Grand Californię – została pokonana przez problemy z dostawami półprzewodników.

W ostatnich miesiącach zapotrzebowanie na półprzewodniki gwałtownie wzrosło. Są one potrzebne do produkcji niemal każdego urządzenia elektronicznego, a popyt na np. komputery zwiększył się podczas pandemii. Firmy zajmujące się elektroniką użytkową walczą z producentami samochodów. Produkcja tych ostatnich może cierpieć jeszcze przez kolejne miesiące.

Piotr Bryja, rzecznik Volkswagen Poznań, w rozmowie z portalem września.info.pl zauważa, że na obecną sytuację zakładu miała wpływ również burza śnieżna w Teksasie oraz pożar w jednej z fabryk w Japonii, co wymusiło przerwę w produkcji układów elektronicznych.

Załoga polskiej fabryki liczy około 3 tys. osób. Rozmowy w sprawie zmian wynagrodzenia za postój są prowadzone z przedstawicielami związku zawodowego, co potwierdził mi rzecznik zakładu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)