Enzo Schumachera zostało wystawione na sprzedaż. Nie ma drugiego takiego egzemplarza

Enzo Schumachera zostało wystawione na sprzedaż. Nie ma drugiego takiego egzemplarza

Na pierwszy rzut oka to Enzo jak każde inne. Wyróżnia się jednak wyposażeniem i bogatą historią.
Na pierwszy rzut oka to Enzo jak każde inne. Wyróżnia się jednak wyposażeniem i bogatą historią.
Źródło zdjęć: © Classic Motors For Sale
Aleksander Ruciński
25.07.2018 08:37, aktualizacja: 14.10.2022 14:49

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 większość swojej kariery spędził w Ferrari. Jedną z pamiątek, jakie pozostały po tamtym okresie, jest wyjątkowe Enzo w ciekawej konfiguracji i z niewielkim przebiegiem.

Enzo samo w sobie jest rzadkim samochodem. Powstało tylko 399 egzemplarzy, z których jeden trafił w ręce Schumachera. Na pierwszy rzut oka auto niczym nie różni się od "zwykłego" enzo. Ubrane jest w najpopularniejszy lakier w tym modelu, czyli Rosso Scuderia. Jeśli jednak przyjrzymy się mu bliżej, zauważymy wiele charakterystycznych detali.

W kabinie enzo Schumachera znalazło się miejsce na elektryczne szyby, klimatyzację i system audio Bose. Nie brakuje również oznaczeń świadczących o właścicielu. Plakietki z logo Schumachera znajdziemy na progach oraz fotelach pokrytych skórą Cuoio. Największą atrakcję stanowi jednak maska, która w spodniej części została ozdobiona autografami Schumiego i większości jego rywali. To bez wątpienia nie lada gratka dla fanów F1.

Obraz
© Classic Cars for Sale

Schumacher był pierwszym, ale niejedynym właścicielem prezentowanego Enzo. Auto trafiło na aukcję po koszmarnym w skutkach, narciarskim wypadku mistrza. W 2013 roku sprzedano je za ponad mln dol. Wątpliwe by dziś jego wartość była niższa. Tym bardziej, że przebieg jest naprawdę symboliczny. Wynosi bowiem tylko 8363 km, z czego zdecydowaną większość auto pokonało z Schumacherem za kierownicą.

Wyjątkowe Enzo trafi na sprzedaż w najbliższych tygodniach. Dokładna cena nie jest znana. Z pewnością jednak mówimy o siedmiocyfrowych sumach. Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od kwoty, jaką trzeba będzie zapłacić za ten egzemplarz, jest to dobra inwestycja.

Obraz
© Classic Cars for Sale
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)