Audi A5 cabrio zamiast osiołka na procesji. Jeden z powodów wyboru może zdziwić

Audi A5 cabrio zamiast osiołka na procesji. Jeden z powodów wyboru może zdziwić

Audi A5 w roli osiołka? Czemu nie
Audi A5 w roli osiołka? Czemu nie
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Audi/facebook/Parafia Św. Michała Archanioła w Daleszycach
Filip Buliński
11.04.2022 14:45, aktualizacja: 14.03.2023 12:34

W Niedzielę Palmową, jak co roku, wierni udają się na procesję, która ma być upamiętnieniem wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Ale czemu nie przełożyć tego na współczesne czasy i osiołka nie zamienić na szykowne cabrio? Tak postąpiła parafia w Daleszycach.

Wykorzystanie samochodu podczas obchodów świąt nie jest właściwie niczym nowym. Kilka lat temu głośno było o Maździe MX-5, w której ksiądz poprowadził procesję w Pszczynie, choć zdecydowanie przebiło go BMW M4 cabrio użyte do święcenia samochodów w Tychach.

I w tym roku nie obyło się bez wykorzystania kabrioletu. W końcu dobrze w nim wszystkich widać. Tym razem na wykorzystanie Audi A5 cabrio zdecydowała się parafia w Daleszycach. Żeby jednak dopełnić obraz, na miejscu tablicy rejestracyjnej znalazł się napis "TO JEZUS".

Jak wynika z relacji portalu echodnia.eu, samochód należał do jednego z parafian, a w audi podróżował na stojąco jeden z ministrantów przebrany za Jezusa. Skąd pomysł wykorzystania A5 cabrio? Według wspomnianego portalu ksiądz z tamtejszej parafii chciał powiązać tradycję z nowoczesnością, zamieniając osiołka na samochód.

Co ciekawe, wybór samochodu miał być także podyktowany faktem, że Daleszyce… kojarzą się z samochodami. Pytanie tylko, w jakim zakresie. Może niebawem światło dzienne ujrzy przełomowy pojazd zaprojektowany właśnie tam? Kto wie…?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)