Zaufał szefowi i zapłacił mandat. ITD zatrzymała nieświadomego kierowcę

Zaufał szefowi i zapłacił mandat. ITD zatrzymała nieświadomego kierowcę

Świadomy czy nie - kierowca miał sporo na sumieniu
Świadomy czy nie - kierowca miał sporo na sumieniu
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
11.12.2021 10:28, aktualizacja: 14.03.2023 14:04

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kierowcę, który nie zarejestrował swojej aktywności na karcie. Twierdził, że nie musi tego robić, gdyż jedzie świeżo zakupionym ciągnikiem. Niestety, nie miał racji.

Kierowca został zatrzymany 8 grudnia 2021 roku na autostradzie A6 w okolicach Kołbaskowa. Prowadził nowiutki ciągnik siodłowy z próbnymi tablicami rejestracyjnymi z Litwy, ciągnąc polską naczepę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie brak logowania karty kierowcy.

Mężczyzna oświadczył, że jedzie na Litwę świeżo zakupionym ciągnikiem, więc nie musi korzystać z karty. Twierdził, że tak polecił mu szef. Inspektorzy szybko wyprowadzili kierowcę z błędu i postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie.

Słusznie, gdyż na podstawie kontroli tachografu wykryto przekroczenie czasu pracy bez wymaganej przerwy oraz przekroczenie maksymalnego dziennego czasu prowadzenia. Na jaw wyszło też skrócenie dziennego odpoczynku.

Od litewskiego przewoźnika pobrano kaucję na poczet przyszłej kary, a kierowcę ukarano mandatami w wysokości łącznie 4,4 tys. zł. Przy okazji zatrzymano też dowód rejestracyjny naczepy z powodu braku ważnego badania technicznego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)