Lexus LC 500 Convertible© Fot. Materiały prasowe/Lexus

Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Lexus LC Convertible

Platforma Autokult
21 lipca 2021

Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski to kategoria, w której liczy się przede wszystkim design. Szukamy tu auta, które zaparkowane w salonie eleganckiego domu byłoby ozdobą nieustannie cieszącą oko. W tym roku najbardziej ujął nas projekt japońskiego producenta.

Tytuł Stylowego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2021 przyznaliśmy Lexusowi LC 500 Convertible. Japońskie gran turismo zachwyciło nas harmonijnym połączeniem klasycznych proporcji i awangardowych detali. Lexus stworzył maszynę o kształtach niezwykle odważnych, ale utrzymał się z dala od prostej wulgarności.

LC 500 CV swoją karoserią składa obietnicę. Oglądając go od zewnątrz zakłada się, że wnętrze zapewni równie dużo emocji i utrzyma oko oglądającego na dłużej. Tak też się dzieje, gdy pierwszy raz wsiadamy do tego kabrioletu. Fantazyjne przetłoczenia na drzwiach, niesamowicie wyprofilowane klamki, pięknie wyrzeźbione fotele i najlepsze materiały – to wszystko składa się na obraz samochodu, który zawsze przyciąga na ulicy spojrzenia przechodniów.

Z Lexusa LC 500 Convertible nie da się wysiąść i po prostu zostawić go za swoimi plecami, idąc do domu. To samochód, za którym trzeba się obejrzeć. To dzieło sztuki stylistów i inżynierów Lexusa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (0)