Rewolucyjny SUV w segmencie premium? Alfa Romeo Tonale!© Materiał partnera

Rewolucyjny SUV w segmencie premium? Alfa Romeo Tonale!

Mikołaj Stachowiak
9 czerwca 2022

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Decydując się na samochód marki Alfa Romeo podejmujemy określoną decyzje. Decyzję, która sprawi, że nasze wnuki, patrząc kiedyś na zdjęcia tego samochodu, będą myślały o nas jako o dziadkach, którzy w czasie swojej młodości potrafili wybrać nie tylko to, co praktyczne i rozsądne, ale też to, co stylowe i niepowtarzalne. Taka jest nowa Alfa Romeo Tonale.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to samochód, który w niedługim czasie zdominuje inne kompaktowe SUV-y klasy premium na polskich drogach. Tonale to nowoczesny, luksusowy i, co wydaje mi się najważniejsze – stylistycznie ponadczasowy projekt. Dodatkowo to pierwszy na świecie samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. W dużym skrócie chodzi o to, że dane, które normalnie znajdowałby się tylko w systemie dealera albo waszej książce serwisowej, teraz będą umieszczane w niewymienialnym, niezmiennym technicznie i niemożliwym do zhakowania certyfikacie – w ramach systemu blockchain.

Za zgodą właściciela NFT będzie rejestrował dane pojazdu, generując certyfikat, w którym znajdą się dane dotyczące całego okresu użytkowania. Najpewniej będzie miało to pozytywny wpływ na wartość rezydualną samochodu w momencie, gdy zdecydujecie się na sprzedaż lub cesję leasingu. Certyfikat NFT dodatkowo potwierdzi wiarygodność źródła pochodzenia waszego egzemplarza, co pomoże w procesie sprzedaży potencjalnemu, prywatnemu nabywcy lub dealerowi, gdy przyjdzie Wasz czas na wybór nowej Alfy Romeo.

Przednie reflektory nowej Alfy Romeo Tonale nie dość, że zapewniają perfekcyjne oświetlenie drogi w warunkach niedostatecznej widoczności, to swoim designem nawiązują do klasycznych modeli marki. Z kolei tylne światła łączą się ze sobą na wysokości emblematu marki, tworząc czerwony pas, który w wyrazisty sposób podkreśla tylną linię nadwozia.

Alfa Romeo Tonale jest najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem marki w historii. Zaprojektowana została w taki sposób, aby zapewnić możliwie największy komfort dla kierowcy i pasażerów. Dwa duże ekrany, dotykowy o przekątnej 10,25 zajmujący centralne miejsce deski rozdzielczej oraz wirtualny wyświetlacz zegarów 12,3 cala są oferowane w standardzie niezależnie od wybranego poziomu wyposażenia. Dodatkowo innowacyjny system multimedialny jest zaprojektowany tak, aby zapewnić aktualizacje „Over-the-Air” i integrację z systememami Apple CarPlay, Android Auto oraz asystentką głosową Amazon Alexa.

Przejdę teraz do pytania, które pojawiło się w mojej głowie, kiedy usłyszałem o nowej Alfie Romeo Tonale. Czy nowy SUV od włoskiej marki będzie wciąż prowadził się tak dobrze, jak ich inne kultowe modele? Z ulgą mogę napisać, że tak! Tonale jest prawdziwą Alfą! Najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w swojej klasie pomaga kierowcy wykorzystać dostępne systemy na rzecz komfortu prowadzenia i efektywnego wykorzystania hybrydowego potencjału, także podczas dynamicznej jazdy.

Pod maską znajdziemy nowy 1,5-litrowy silnik zaprojektowany specjalnie dla Alfy Romeo, współpracujący z 7-stopniową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów oraz układem elektrycznym 48 V. Ten jest w stanie dodać dodatkowe 20 KM (15 kW) mocy.

Jest to innowacyjny rodzaj 48-woltowego układu hybrydowego, zdolny do napędzenia kół wyłącznie dzięki silnikowi elektrycznemu co pozwala poruszać się cicho i bezemisyjnie przy niskich prędkościach, podczas jazdy w korku lub manewrów parkingowych. Zmiany przełożeń są płynne, a momenty, gdy silnik elektryczny jest aktywowany lub dezaktywowany są niemal nie do rozpoznania. Ten zelektryfikowany system został stworzony, aby służyć marce i jej DNA, oferując autentyczne wrażenia z jazdy hybrydowej.

Tonale kontynuuje charakterystyczną filozofię marki, znaną już z modeli Giulia i Stelvio. Nowa Alfa będzie dostępna w wersjach: Super, Sprint, Ti i Veloce. Każda z nich jest inna i zapewnia różne doświadczenia klientom szukającym samochodów dostosowanych do ich potrzeb. Dodatkowo wciąż można „załapać się” na model Tonale w premierowej, ekskluzywnej wersji Edizione Speciale. Ta limitowana edycja zapewnia wszystkie możliwe technologie, systemy łączności oraz unikalny design podkreślający typowy dla marki Alfa Romeo sportowy charakter.

Nowa Alfa Romeo Tonale jest atrakcyjną ofertą dla każdego, kto szuka praktycznego, kompaktowego SUV-a, który swoim wyposażeniem i oferowanymi technologami znacznie przewyższa samochody w swoim segmencie. Do mnie to przemawia! Jest to model który łączy racjonalną specyfikacje z wyszukanym designem. Alfa Romeo Tonale jest jednym z najbardziej wyszukanych stylistycznie modeli w swojej klasie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)