Przejechał oplem ponad pół miliona km. Auto dalej jest w idealnym stanie

Przejechał oplem ponad pół miliona km. Auto dalej jest w idealnym stanie

Właściciel z "rekordową" astrą.
Właściciel z "rekordową" astrą.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe Opla
Mateusz Lubczański
13.03.2021 13:43, aktualizacja: 16.03.2023 14:17

Gdy Henning Barth kupował swoją astrę, zapewne nie sądził, że wytrzyma ona aż taki przebieg. Teraz, gdy przesiadł się do nowego auta, postanowił zadbać o stary pojazd i oddał go do muzeum marki Opel.

Opel astra kombi z imponującym – jakby nie patrzeć – przebiegiem zjechała z linii montażowej w 2003 roku. To późny egzemplarz generacji G z silnikiem Diesla o pojemności 1,7 l i "oszałamiającej" mocy 80 KM. Henning Barth, co ciekawe pracownik Opla, zakupił kombi gdy miało już na liczniku 100 tys. km. Wydał na samochód 5 tys. euro.

Mechanik nie musiał tu często zaglądać
Mechanik nie musiał tu często zaglądać© mat. prasowe Opla

Auto codziennie pokonywało około 100 kilometrów, a sam Barth "nakręcił" nim ponad pół miliona km. "Przyznaję, że dobrze o nią dbałem, ale i tak aż trudno uwierzyć, że silnik, skrzynia biegów, turbosprężarka czy pompa wysokociśnieniowa nigdy nie odmówiły posłuszeństwa. Nawet sprzęgło wciąż jest oryginalne” – stwierdza.

Opel astra przeszedł jednak na emeryturę. Auto trafiło do kolekcji Opel Classic w Rüsselheim. Henning Barth już przesiadł się do kolejnej astry. Tym razem to generacja J, ponownie z silnikiem Diesla, o mocy 165 KM. Jego celem jest przekroczenie przebiegu jaki uzyskał poprzednim klasykiem.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)