Prowadził z 3 promilami i ręką na temblaku. Winą obarczał pasażera, który zmieniał biegi

Prowadził z 3 promilami i ręką na temblaku. Winą obarczał pasażera, który zmieniał biegi

Na szczęście skończyło się tylko na drobnych uszkodzeniach.
Na szczęście skończyło się tylko na drobnych uszkodzeniach.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
25.06.2021 08:10, aktualizacja: 14.03.2023 16:03

Złamana ręka i stan alkoholowego upojenia to najwyraźniej niewystarczające powody, by odmówić sobie przejażdżki z (również pijanym) kolegą. Szło całkiem nieźle, dopóki pasażer, który zmieniał biegi, nie pomylił przełożenia. W efekcie miejska honda skończyła na przydrożnym ogrodzeniu.

Do kolizji doszło w środowy poranek 23 czerwca. Dyżurny parczewskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzonej hondy, "zaparkowanej" w ogrodzeniu jednej z posesji. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, nie zastali sprawcy zdarzenia. Z pomocą świadków udało się jednak odnaleźć dwóch podejrzanych.

Jak się okazało, był to kierowca hondy oraz przewożony przez niego pasażer. Funkcjonariusze szybko ustalili przebieg zdarzenia i poznali przyczyny kolizji. Pomogli im w tym sami sprawcy, którzy wzajemnie obwiniali się za wypadek. 48-latek, który kierował autem twierdził, że uderzył w płot, bo jego kolega wbił niewłaściwy bieg.

Podejrzani tłumaczyli funkcjonariuszom, że z uwagi na niesprawną rękę kierowcy, podzielili się obowiązkami. Jeden z nich prowadził, a drugi obsługiwał skrzynię biegów. Jak widać, zawiodła synchronizacja i trudno się temu dziwić, gdyż jak wykazało badanie alkomatem, każdy z mężczyzn miał po 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, kierujący nie miał wymaganych uprawnień. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)