Jechał ciężarówką pijany i bez prawa jazdy. Alkomat wskazał prawie 2 promile

Jechał ciężarówką pijany i bez prawa jazdy. Alkomat wskazał prawie 2 promile

Zaczęło się od złamania zakazu wjazdu. Jak się okazało, był to dopiero początek listy przewinień.
Zaczęło się od złamania zakazu wjazdu. Jak się okazało, był to dopiero początek listy przewinień.
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
12.11.2019 16:14, aktualizacja: 22.03.2023 17:24

Funkcjonariusze wielkopolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który poruszał się autem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, mężczyzna okazał się kompletnie pijany.

We wtorek 12 listopada 2019 roku patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolował działanie elektronicznego systemu poboru opłat na drodze wojewódzkiej numer 467, leżącej pomiędzy drogą krajową numer 92, a autostradą A2. Ich uwagę przykuła ciężarówka z naczepą, której kierowca nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych. Jak się później okazało, było to jego najmniejsze przewinienie.

Zatrzymany do kontroli nie posiadał prawa jazdy, w związku z czym funkcjonariusze wprowadzili jego dane do systemu, gdzie znaleźli informację o zakazie prowadzenia pojazdów orzeczonym w lipcu tego roku. Najwyraźniej jednak kara nie zadziałała właściwie, gdyż kierowca ponownie wsiadł za kółko. W dodatku w stanie kompletnego upojenia. Badanie alkomatem wykazało wartość 1,84 promila.

Inspektorzy przekazali delikwenta w ręce policji, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Biorąc pod uwagę bogatą historię kierowcy związaną z jazdą po alkoholu, wyrok raczej nie będzie zbyt łagodny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)