Kierowcy czekali latami. 400 km trasy w pełni otwarte od piątku
Od piątku 26 czerwca kierowcy będą mogli pokonać trasę między Trójmiastem a Szczecinem korzystając w całości z dwupasmowej drogi ekspresowej, która znacząco skróci czas podróży. Mieszkańcy północnej Polski od dekad czekali na powstanie tej kluczowej trasy.
Budowa trasy S6 w północno-zachodniej części kraju oficjalnie dobiegła końca. Ostatni, 40-kilometrowy fragment Słupsk - Leśnice zlokalizowany między Lęborkiem a Słupskiem oficjalnie dołącza do odcinków oddanych wcześniej jako gotowy do użytku.
Kierowcy będą mogli więc korzystać z całej ekspresowej trasy S6 między Trójmiastem a Szczecinem, liczącej blisko 400 km długości. Dzięki nowej trasie średni czas podróży na tym dystansie skróci się do zaledwie 3,5 godziny w stosunku do dotychczasowych 5 godzin.
Ekspresówka łącząca Szczecin z Trójmiastem jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat. To kluczowa trasa nie tylko dla mieszkańców północno-zachodniej Polski, ale i droga o ważnym międzynarodowym znaczeniu.
S6 zwana też Trasą Kaszubską jest częścią korytarza międzynarodowej trasy Via Hanseatica, łączącej miasta południowego Bałtyku, od niemieckiej Lubeki po łotewską Rygę. Na węźle Gdańsk Południe ma wspólny przebieg z S7, gdzie łączy się z Południową Obwodnicą Gdańska i Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej.