Pracownicy ukradli 200 wtryskiwaczy. Narazili na szwank francuską fabrykę Stellantisa

Pracownicy ukradli 200 wtryskiwaczy. Narazili na szwank francuską fabrykę Stellantisa

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Stellantis
Aleksander Ruciński
25.05.2022 06:55, aktualizacja: 14.03.2023 12:04

W dobie kryzysu fabrycznie nowe podzespoły samochodowe bywają cennym i poszukiwanym towarem. Dwóch pracowników wykorzystało popyt, okradając swojego pracodawcę. Z fabryki w Trémery zniknęło blisko 200 wtryskiwaczy. Na szczęście znaleziono winnych.

To Marc i Mohammed, którzy sukcesywnie przywłaszczali wtryskiwacze przeznaczone do montażu na linii produkcyjnej, by następnie sprzedawać je na czarnym rynku. Interes szedł dobrze, ale nie trwał zbyt długo. Złodzieje wpadli za sprawą nieprawidłowości wykrytych przez system obiegu części, co w połączeniu z nagraniami monitoringu pozwoliło namierzyć sprawców.

Straty francuskiej fabryki Stellantisa poniesione w wyniku tego procederu oszacowano na około 40 tys. euro. Mogło być jednak znacznie gorzej. Mowa bowiem o podzespołach niezbędnych do złożenia gotowego auta. Gdyby liczba skradzionych elementów była większa, zaowocowałaby przestojami w produkcji.

Oskarżeni o kradzież zostali zwolnieni z zakładu w trybie natychmiastowym. Następnie stanęli przed sądem w Metz. Jak się okazało, przynajmniej jeden z nich był już wielokrotnie notowany za kradzieże. Lokalne media nie informują o wysokości kary.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)