Nadjeżdża nowa 7-osobowa dacia. Wiemy, jak będzie się nazywać

Nadjeżdża nowa 7‑osobowa dacia. Wiemy, jak będzie się nazywać

Czy tylko mi światła przypominają te znane z Volvo?
Czy tylko mi światła przypominają te znane z Volvo?
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Dacia
Aleksander Ruciński
30.08.2021 11:23, aktualizacja: 14.03.2023 15:21

Nowy rodzinny model Dacii zadebiutuje już w piątek, 3 września 2021 roku. Producent podgrzewa atmosferę przed premierą, publikując oficjalną zapowiedź i zdradzając wstępne szczegóły. Wiadomo, że Jogger będzie zupełnie inne od modelu Lodgy.

Jak dotąd to właśnie Lodgy bazujące na użytkowym Dokkerze pełniło rolę najpraktyczniejszego modelu w gamie Dacii. Teraz ma być bardziej cywilizowanie. Wszystko za sprawą Joggera - pojemnego kombi z możliwością przewiezienia 7 osób.

Skąd wiadomo, że Dacia porzuciła segment MPV na rzecz kombi? Sugerują to zdjęcia szpiegowskie egzemplarzy testowych oraz zapowiadane techniczne pokrewieństwo z typowo osobowym Sandero. A to jest przecież hatchbackiem z pogranicza segmentów B i C.

Jogger ma być czymś na kształt wydłużonego kombi na bazie wspomnianego Sandero/Logana, wykorzystującego podobną technikę i silniki, choć możliwe, że z uwagi na inne przeznaczenie modelu Dacia zdecyduje się na wykorzystanie głównie mocniejszych jednostek.

Linie typowe dla kombi.
Linie typowe dla kombi.© mat. prasowe / Dacia

Klienci będą mieli do wyboru kilka wersji wyposażenia, wliczając w to topowe wydanie Stepway, które przedstawiono na pierwszych fotografiach. Co warte odnotowania, 7-osobowa konfiguracja nie będzie jedyną. Chętni na poświęcenie ostatniego rzędu na rzecz wielkiego bagażnika będą mogli wybrać standardowe, 5-osobowe wydanie.

Więcej szczegółów na temat nowej, przestronnej dacii poznamy pod koniec tygodnia. Na 3 września zaplanowano bowiem oficjalną, cyfrową premierę.

Nazwa nie jest już żadną tajemnicą.
Nazwa nie jest już żadną tajemnicą.© mat. prasowe / Dacia
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)