Laweta lub foodruck na abonament. Carsmile szykuje pionierską usługę

Laweta lub foodruck na abonament. Carsmile szykuje pionierską usługę19.03.2021 10:10
Internetowy salon dla zawodowców to nowość w ofercie Carsmile.
Internetowy salon dla zawodowców to nowość w ofercie Carsmile.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Carsmile

Firma Carsmile będąca internetowym salonem oferującym auta w leasingu i na abonament zamierza poszerzyć ofertę o pojazdy specjalistyczne i dostawcze, które będzie można zamówić kilkoma kliknięciami. To nowatorska usługa dedykowana profesjonalistom.

Abonament i wynajem długoterminowy stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla leasingów czy zakupów gotówkowych. Carsmile, którego oferta dotychczas skupiała się głównie na pojazdach typowo osobowych dostrzegł szansę również w rynku pojazdów dostawczych.

W związku z tym już niebawem uruchomiona zostanie platforma Carsmile PRO, skierowana do klientów biznesowych potrzebujących nietypowych, specjalistycznych pojazdów dopasowanych do konkretnego profilu działalności.

Oznacza to, że chętni równie łatwo zamówią zwykłego transportera, co np. foodtrucka czy koniowóz, a sam proces internetowej konfiguracji i zamówienia ma przebiegać szybko i bezboleśnie.

– „Dostawczaki” to zupełnie inny rynek niż samochody osobowe, w przypadku których stawiamy w Carsmile na oferowanie gotowych modeli niż na indywidualną konfigurację. Samochód dostawczy wymaga zindywidualizowanego podejścia, aby spełniał on swoją rolę w konkretnym biznesie. Inny samochód jest potrzebny do przewożenia mrożonek, inny do transportu i załadunku materiałów budowalnych, a jeszcze inny do przyrządzania gorących posiłków – mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

Decyzja o poszerzeniu oferty Carsmile podyktowana jest niezłą koniunkturą na rynku pojazdów użytkowych. Jak donosi IBRM Samar, tylko w lutym 2021 roku zarejestrowano w Polsce 5,8 tys. dostawczaków do 3,5 tony - o 1/4 więcej niż w styczniu i 1/4 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)