Hyundai i20 - nie oceniaj zbyt pochopnie

Hyundai i20 - nie oceniaj zbyt pochopnie

Mateusz Żuchowicz
08.03.2021 10:27, aktualizacja: 30.09.2022 20:21

Mówi się, że pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz. To prawda, ale mówi się również, aby nikogo nie oceniać zbyt pochopnie. Pierwsze wrażenie, jakie zrobił na mnie nowy Hyundai i20, gdy zobaczyłem jego zdjęcia, lekko mówiąc, nie było dobre, ale niestety, przyznaję się, oceniłem go zbyt pochopnie. Wcale nie jest tak źle, ale idealnie też nie.

Wymiary nowego i20 w porównaniu do poprzedniej generacji zmieniły się tylko w trzech aspektach. Samochód stał się szerszy o 3 cm, niższy o 2,5 cm, a rozstaw osi wydłużył się o 1 cm. Takie zmiany oznaczają jedno. W myśl nowego języka projektowania Hyundaia Sensuous Sportiness ma być bardziej rasowo, sportowo pod względem wyglądu. Przód nowego i20 został bardzo wyraziście zaprojektowany. Przednie reflektory ustawione pod kątem w stosunku do dość sporej atrapy chłodnicy, ostre linie i napompowany zderzak - to wszystko składa się na naprawdę ciekawą całość.

Gdy spojrzycie na ten samochód z boku i wasz wzrok będzie wędrował od przedniej części nadwozia, będziecie zachwyceni, bo ten samochód prezentuje się naprawdę świetnie. Ciekawe przetłoczenia, w moim przypadku opcjonalne dwukolorowe nadwozie i ostre linie. Dodatkowo efekt wizualny podbijają nowe 17-calowe aluminiowe felgi. Gorzej jest niestety w tylnej części nadwozia, bo stylistyka tyłu jest dość intrygująca. Mnie nie przypadała do gustu.

Poza nowym wyglądem wnętrza i20 został wyposażony także w szereg innowacyjnych technologii. We wnętrzu znajdziemy dwa kolorowe ekrany o przekątnej 10,25-cala. Apple CarPlay i Android Auto teraz dostępne są bezprzewodowo. Hyundai i20 oferuje teraz także technologię Bluelink firmy Hyundai, która zapewnia możliwość korzystania z usług łączności, takich jak Hyundai LIVE, a także funkcje zdalne, obsługiwane za pośrednictwem aplikacji na smartfony Bluelink, czyli przykładowo: informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, Lokalizacja samochodu, kierowca może zdalnie zamykać/otwierać samochód, przesyłanie danych o celu podróży do samochodu itp.

A jak ten samochód jeździ? To element, który zaskoczył mnie najbardziej. Dlaczego? O tym w filmie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)