Gemballa Avalanche z 1986 roku na sprzedaż. To prawdziwy unikat

Gemballa Avalanche z 1986 roku na sprzedaż. To prawdziwy unikat

To wyjątkowy egzemplarz. W całej historii powstało tylko 15 sztuk.
To wyjątkowy egzemplarz. W całej historii powstało tylko 15 sztuk.
Źródło zdjęć: © fot. coys.co.uk
Aleksander Ruciński
27.04.2020 09:35, aktualizacja: 22.03.2023 11:47

Gemballa, czyli jeden z najsławniejszych niemieckich specjalistów od Porsche, ma na koncie wiele kontrowersyjnych projektów. Oto jeden z nich - 930 Avalanche z 1986 roku. Powstało tylko 15 sztuk, a jedna z nich niebawem trafi na aukcję.

Czym Avalanche wyróżnia się na tle standardowego Porsche 930? Przede wszystkim całkowicie zmodyfikowaną przednią częścią nadwozia, która niektórym może przypominać seryjne wersje Slantnose. W tym przypadku jednak nie mamy do czynienia wyłącznie ze spłaszczoną i wydłużoną maską, ale również z modnymi wówczas, chowanymi światłami.

Na uwagę zasługują również pokaźne żebra, zdobiące bok pojazdu - drzwi oraz tylne nadkole, którego szerokość robi wrażenie. Podobnie jak rozmiary tylnego skrzydła z napisem "avalanche". Wszystko to pokryto perłowym lakierem, który w tamtych czasach był czymś naprawdę wyjątkowym. Wspaniale wyglądają również skręcane felgi HRE o średnicy 17 cali.

Wnętrze jest już mniej spektakularne. Sportowe fotele ubrane w czarne skóry, system audio Alpine ze wzmacniaczem czy autoalarm Cobra - to nieliczne dodatki. Gwoździem programu jest tu jednak silnik. To - przygotowana we współpracy z RUF - 375-konna jednostka, sprzężona z manualną, 5-biegową przekładnią typu dog-leg z 2 i 3 biegiem w jednej linii.

Samochód, jak dotąd, przejechał zaledwie 14 tys. mil, a więc około 22 500 km. Sprzedawcy z brytyjskiego domu aukcyjnego Coys twierdzą, że wyjątkowe 930 jest w świetnym stanie. Cena nie została podana do publicznej wiadomości, ale warto wspomnieć, że w 2017 roku ten sam samochód był wystawiony na sprzedaż za 145 tys. funtów, czyli nieco ponad 700 tys. zł.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)