Austriacka policja walczy ze stolikami w ciężarówkach. Mandat nawet ponad 200 euro

Austriacka policja walczy ze stolikami w ciężarówkach. Mandat nawet ponad 200 euro

Kierowcy dostają ulotki przypominające o przepisach
Kierowcy dostają ulotki przypominające o przepisach
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/40ton.net
Marcin Łobodziński
23.07.2020 08:29, aktualizacja: 22.03.2023 10:49

Austriacka drogówka kontroluje ciężarówki i sprawdza, czy kierowcy nie mają w nich rozłożonych stolików. Jeśli tak, wystawiane są mandaty nawet na ponad 200 euro. Do tego rozdawane są ulotki informujące kierowców o zasadach.

Na drogach Austrii nic nie może odwracać uwagi kierowcy od prowadzenia pojazdu. Przykładowo za samo posiadanie kamerki samochodowej można słono zapłacić, to samo dotyczy wszystkiego, co mocuje się na szybie i zasłania widoczność. Policja walczy także z rozkładanymi stolikami w ciężarówkach.

Jeden z czytelników poświęconego tematyce ciężkich pojazdów serwisu "40ton.net" wysłał zdjęcie ulotki, która ma uświadamiać we wszystkich popularnych językach o tym, do czego służy stolik. Jest informacja i zdjęcia pokazujące to, z czego nie można korzystać. Czytelnik dostał poza ulotką również mandat na kwotę 220 euro. Inny czytelnik w komentarzu napisał, że też mu się to zdarzyło i dostał dwa mandaty po 150 euro - jeden dla kierowcy, drugi dla przewoźnika.

Tak wygląda ulotka, jaką dostał polski kierowca od austriackiej policji. Trochę niefortunnie przetłumaczona, ale zasady nietrudno zrozumieć.
Tak wygląda ulotka, jaką dostał polski kierowca od austriackiej policji. Trochę niefortunnie przetłumaczona, ale zasady nietrudno zrozumieć.© fot. 40ton.net

Nie tylko w Austrii

Nie tylko austriacka drogówka walczy ze stolikami, a jak informuje autor 40ton.net, takie kontrole mają miejsce także w Szwajcarii i Danii. Można się zastanawiać, o co chodzi, ale zawodowi kierowcy doskonale to rozumieją - na stolikach często umieszcza się różne podręczne przedmioty, a nawet w skrajnych przypadkach laptopy i ogląda filmy podczas jazdy. Policja podkreśla, że ze stolika można korzystać wyłącznie na postoju, np. do spożywania posiłku.

Zdjęcie wykorzystane za zgodą serwisu 40ton.net

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)