Zwykły wydech Toyoty Supry jest za nudny? Posłuchaj takiego z 96 gwizdkami

Zwykły wydech Toyoty Supry jest za nudny? Posłuchaj takiego z 96 gwizdkami

Toyota Supra z 96 gwizdkami? Czemu nie
Toyota Supra z 96 gwizdkami? Czemu nie
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski/Youtube.com/Cody Hovland
Filip Buliński
21.03.2022 09:01, aktualizacja: 14.03.2023 12:52

Youtuber Cody Hovland znany jest z tworzenia dosyć… nietypowych rzeczy. Ma na swoim koncie m.in. szczotkę do naczyń napędzaną silnikiem czy końcówki wydechu z harmonijką. Tym razem postanowił usprawnić suprę 96 gwizdkami. Efekt? Sami posłuchajcie.

Właściciele sportowych aut po kupnie (lub minięciu gwarancji) często decydują się na zamontowanie nieseryjnego wydechu, który oczywiście ma przede wszystkim na celu podkręcenie brzmienia i zwiększenie głośności. Niestety w obecnych czasach narzuconych limitów, nie ma co oczekiwać w tym zakresie cudów od producentów aut, choć ci oczywiście robią, co mogą.

Na nietypowy pomysł wpadł jednak youtuber Cody Hovland, który postanowił zamontować do nowej toyoty supry z 3-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem końcówki wydechu, wyposażone w… 96 gwizdków. To nie pierwsza tego typu inicjatywa mężczyzny — wcześniej zamontował już na końcówkach harmonijki, a także stworzył elektrycznie napędzane narty na kółkach.

Good Whistle Hunting (The 96 Whistle Exhaust Mod)

Konstrukcja wydaje się stosunkowo prosta. Składa się z cylindra, do którego przyspawano stożek. Na nim z kolei wycięto niewielkie otwory na gwizdki, które zostały przyklejone klejem odpornym na ciepło. Z kolei na szczycie stożka znalazł się zawór kulowy do regulacji przepływu powietrza. Całość przymocowano do końcówek wydechu opaskami zaciskowymi.

Efekt jest co najmniej zabawny, a sam dźwięk przypomina stado poddenerwowanych, egzotycznych ptaków. Choć rozwiązanie oczywiście pasuje do pozostałych twórczości mężczyzny, w tym wypadku chyba lepiej już zostawić seryjny wydech.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)