Volkswagen skradziony 9 lat temu w Andorze został zatrzymany na granicy w Bezledach

Volkswagen skradziony 9 lat temu w Andorze został zatrzymany na granicy w Bezledach27.11.2019 09:56
Volkswagen przez 9 lat jeździł po terytorium Rosji. Teraz prawdopodobnie wróci do właściciela.
Volkswagen przez 9 lat jeździł po terytorium Rosji. Teraz prawdopodobnie wróci do właściciela.
Źródło zdjęć: © fot. Straż Graniczna

Nie od dziś wiadomo, że wiele aut kradzionych w Europie Zachodniej trafia następnie na terytorium Rosji. Niestety większości z nich nie udaje się namierzyć, chyba, że przez zupełny przypadek. Przekonali się o tym funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Bezledach, którzy zatrzymali Volkswagena T5 skradzionego 9 lat temu na terytorium Andory.

To była rutynowa kontrola, jaką przechodzą wszystkie pojazdy wjeżdżające z Obwodu Kaliningradzkiego na terytorium Polski. 61-letni obywatel Rosji jadący białym Volkswagenem T5 przedstawił dokumenty swoje i pojazdu. Te drugie wzbudziły podejrzenia strażników, którzy dostrzegli nieprawidłowości w numerze VIN. Po szczegółowej kontroli okazało się, że auto od 9 lat widnieje w bazie pojazdów utraconych, a ostatnio było zarejestrowane na terytorium Andory.

Skradziony Volkswagen jeździł więc po drogach Rosji przez niemal dekadę, a o jego odnalezieniu zdecydował tak naprawdę ślepy traf oraz dociekliwość strażników granicznych. Kierowca najprawdopodobniej nawet nie był świadomy przeszłości auta. Po złożeniu wyjaśnień na przejściu granicznym w Bezledach wrócił na terytorium swojego kraju. Samochód natomiast został zatrzymany do dalszych czynności.

Bardzo możliwe, że po 9 latach wróci do prawowitego właściciela z Andory. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi obecnie około 40 tysięcy złotych. To z pewnością znacznie mniej niż w dniu kradzieży, lecz nadal wystarczająco dużo, by nie bagatelizować sprawy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (2)