Volkswagen zacieśnia współpracę z Microsoftem. Będą rozwijać samochody autonomiczne

Volkswagen zacieśnia współpracę z Microsoftem. Będą rozwijać samochody autonomiczne

Porozumienie zawarte kilka lat temu przybiera na sile.
Porozumienie zawarte kilka lat temu przybiera na sile.
Źródło zdjęć: © fot. gettyimages
Aleksander Ruciński
11.02.2021 12:50, aktualizacja: 16.03.2023 14:38

Volkswagen nie jest mistrzem od oprogramowania, a problemy z wdrożeniem ID.3 w terminie czy skomplikowane multimedia niektórych modeli koncernu są tego najlepszym dowodem. Decyzja o połączeniu sił z Microsoftem wydaje się więc zrozumiała i słuszna. Amerykanie wesprą głównie rozwój jazdy autonomicznej.

Elektromobilność i autonomiczna jazda to tematy, które zaprzątają głowy większości inżynierów mających wpływ na współczesną motoryzację. Siła z jaką kolejne koncerny angażują się w rozwój tych technologii każe sądzić, że nie ma od nich odwrotu. Volkswagen w ostatnich latach zaliczył ogromny postęp w kwestii aut elektrycznych. Wciąż jednak ma sporo do zrobienia w temacie jazdy autonomicznej, stąd współpraca z amerykańskim gigantem od oprogramowania - firmą Microsoft.

Koncerny założyły nową spółkę o nazwie Car.Software Company, której zadaniem będzie rozwój oprogramowania przydatnego w systemach autonomicznej jazdy oraz systemach wsparcia kierowcy. To kolejny etap porozumienia, które wystartowało w 2018 roku. Od tego czasu Microsoft jest główym dostawcą rozwiązań chmurowych i usług cyfrowych dla niemieckiego koncernu.

Tak wygląda struktura współpracy obu koncernów.
Tak wygląda struktura współpracy obu koncernów.© mat. prasowe / volkswagen

Teraz dołącza do tego wspólny projekt, który naturalnie obejmie nie tylko pojazdy Volkswagena, ale i inne marki wchodzące w skład koncernu. Wysiłek Microsoftu będą mogli więc docenić także posiadacze skód, seatów czy audi. Pierwsze efekty współpracy mają być zauważalne już w 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)