Ukradł porzucone auto lawetą i sprzedał je koledze. Teraz obaj mają problem

Ukradł porzucone auto lawetą i sprzedał je koledze. Teraz obaj mają problem

Auto miało zostać sprzedane na części
Auto miało zostać sprzedane na części
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
28.08.2022 08:08, aktualizacja: 13.03.2023 15:58

Policjanci ze stołecznej grupy "Kobra" zajmujący się przestępczością samochodową wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o kradzież volkswagena. Jak się okazało, osób zamieszanych w sprawę było więcej.

Jak udało się ustalić w toku działań operacyjnych, wytypowany sprawca ukradł samochód przy pomocy lawety. Tłumaczył policjantom, że zrobił to, bo auto wyglądało na porzucone. Dodał, że następnie sprzedał je nieznajomemu.

Po ustaleniu miejsca przechowywania pojazdu, funkcjonariusze złożyli wizytę nowemu właścicielowi. Na miejscu zastali nie tylko skradzionego golfa, ale i sporo części pochodzących z demontażu. Właściciel posesji tłumaczył, że nabył samochód bez dokumentów i zamierzał sprzedać go na części. Szybko wyszło na jaw, że wbrew temu co mówił pierwszy zatrzymany, mężczyźni dobrze się znają.

W przeszłości obaj odpowiadali bowiem za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz również usłyszeli zarzuty: kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Jeden z mężczyzn dobrowolnie poddał się karze w postaci 5 miesięcy pozbawienia wolności i karze ograniczenia wolności na rok i 6 miesięcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)