Toyota Supra z "Szybkich i Wściekłych" trafi na aukcję. To absolutny oryginał

Toyota Supra z "Szybkich i Wściekłych" trafi na aukcję. To absolutny oryginał

Dla wielu osób jest to wręcz kultowe auto.
Dla wielu osób jest to wręcz kultowe auto.
Źródło zdjęć: © fot, BarretJackson
Aleksander Ruciński
24.05.2021 08:26, aktualizacja: 14.03.2023 16:24

Pierwsze części filmowej serii "Szybcy i Wściekli" obfitowały w masę ciekawych aut, które dziś zasługują na miano kultowych projektów. Jednym z nich bez wątpienia jest pomarańczowa Toyota Supra, którą jeździł Brian O'Conner, grany przez nieżyjącego już Paula Walkera.

Supra, którą widzicie na zdjęciach, była jedną z gwiazd pierwszej części "Szybkich i Wściekłych", choć po kilku przeróbkach pojawiła się także w drugiej odsłonie. Za projekt odpowiada Eddie Paul z warsztatu The Shark Shop w kalifornijskim El Segundo, który przygotował wiele aut występujących w popularnej, filmowej serii.

Samochód powinien przypaść do gustu fanom tuningu z przełomu wieków. Dziś moda jest nieco inna i wielu osobom taki styl może wydawać się nieco odpustowy, ale 20 lat temu supra zdecydowanie robiła wrażenie. To zasługa m.in. pomarańczowego lakieru Candy Orange z palety Lamborghini, agresywnych spojlerów czy ozdobnych grafik nadwozia.

Co ciekawe, samochód po pierwszej serii zmienił swój wygląd na potrzeby "2 Fast 2 Furious". Podobno późniejsze przywrócenie do oryginału było dość czasochłonne. Projekt zakończył się jednak sukcesem, gdyż dziś auto wygląda dokładnie tak jak w 2001 roku, gdy mogliśmy podziwiać je na srebrnym ekranie.

Fani tuningu zapewne zdziwią się, że pod maską pracuje całkowicie seryjny napęd oparty na doładowanej 6-cylindrówce o pojemności 3 litrów i z 4-biegową skrzynią automatyczną, choć drążek zamontowano w taki sposób, by przekładnia wyglądała na manualną.

W sprzedaży pośredniczy dom aukcyjny Barret-Jackson, który nie zdradza ceny wywoławczej. Zapewnia jednak o dobrym stanie technicznym i poświadcza autentyczność pojazdu certyfikatem. Warto wspomnieć, że w 2015 roku inna Supra ze "Szybkich i Wściekłych" zmieniła właściciela za 185 tys. dolarów. Teraz może być znacznie drożej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)