Toyota pokazała prototyp modelu GR Super Sport podczas wyścigu Le Mans. Mimo maskowania, jest co oglądać

Toyota pokazała prototyp modelu GR Super Sport podczas wyścigu Le Mans. Mimo maskowania, jest co oglądać

Toyota GR Super Sport zapowiada się naprawdę ciekawie
Toyota GR Super Sport zapowiada się naprawdę ciekawie
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
22.09.2020 11:20, aktualizacja: 22.03.2023 10:11

Przed rozpoczęciem 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Toyota zaprezentowała swój nowy hipersamochód GR Super Sport, wykonując okrążenie demonstracyjne po Circuit de la Sarthe. Ukoronowaniem premiery było uczestnictwo auta w ceremonii przywiezienia pucharu dla zwycięzcy wyścigu, którym został zespół… Toyota GAZOO Racing.

Toyota w sobotę miała dużo powodów do radości. Nie dość, że dzień zaczęli od prezentacji swojego nowego dzieła – GR Super Sport – to później zespół Toyota GAZOO Racing dojechał na 1. i 3. miejscu w klasie LMP1, świętując tym samym 3. zwycięstwo z rzędu. Żeby tego było mało, na ceremonii puchar dla zwycięzcy przywiózł zaprezentowany wcześniej hipersamochód.

Toyota GR Super Sport przywiozła swojemu zwycięskiemu zespołowi nawet puchar
Toyota GR Super Sport przywiozła swojemu zwycięskiemu zespołowi nawet puchar© fot. mat. prasowe

Toyota GR Super Sport zaprezentowała się z najlepszej możliwej strony, pokonując demonstracyjne okrążenie po Circuit de la Sarthe. Zaszczytu prowadzenia auta dostąpił Alex Wurz, były kierowca Formuły 1 i zespołu Toyota GAZOO Racing. Choć podkreślał on, że samochód wciąż jest prototypem i nie mógł wykorzystać jego pełnych możliwości, czuć było w nim drzemiący potencjał.

Co wiadomo o samej GR Super Sport? Toyota jak na razie niewiele zdradza na ten temat. Samochód bazuje na dotychczasowym bolidzie TS050 Hybrid i podobnie jak on dysponuje układem hybrydowym i napędem na 4 koła. Wcześniej podawano, że poprzednia wersja modelu, GR Super Sport Concept, dysponuje łącznie mocą 999 KM, pochodzące z podwójnie doładowanej, 2,4-litrowej V6-ki i silnika elektrycznego. Całe nadwozie (oczywiście otwarte) oklejone było dodatkowo charakterystycznym maskowaniem, które wcześniej mogliśmy też zobaczyć np. na GR Yarisie czy Suprze.

Toyota podkreśla, że wspomniana prezentacja była bardzo ważnym elementem prac rozwojowych nad prototypem. Mamy nadzieję, że te wkrótce się skończą i już niebawem będziemy mogli podziwiać GR Super Sporta w pełnej krasie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)