Tesla nie sprawdza hamulców w Modelu 3? Pracownik zdradza szczegóły

Tesla nie sprawdza hamulców w Modelu 3? Pracownik zdradza szczegóły

Tesla Model 3 powstaje teraz na specjalnej linii montażowej pod namiotem.
Tesla Model 3 powstaje teraz na specjalnej linii montażowej pod namiotem.
Źródło zdjęć: © Fot. Twitter/ElonMusk
Michał Zieliński
04.07.2018 14:15, aktualizacja: 01.10.2022 17:21

Kilka dni po ogłoszeniu świetnych wyników Tesli, nad firmą ponownie pojawiają się czarne chmury. Według jednego z pracowników, Elon Musk rozkazał pracownikom firmy, by nie przeprowadzali kluczowych testów dla Modelu 3. Producent zaprzecza.

Tesli w końcu udało się rozwiązać problemy z produkcją Modelu 3. Firma pochwaliła się, że w ciągu tygodnia wyprodukowała ponad 5000 egzemplarzy samochodu. Teraz na jaw wychodzą fakty, które umniejszają osiągnięciu producenta. Charyzmatyczny szef miał rozkazać swoim pracownikom, by nie przeprowadzali testów "brake-and-roll" na gotowych modelach 3.

Według pracownika, który ze sprawą zgłosił się do dziennikarza Business Insider, testów zaprzestano 26 czerwca o 3 rano czasu lokalnego, czyli drugiego dnia świetnego tygodnia. Badanie jest kluczowe przy sprawdzaniu jakości wyprodukowanego samochodu. Weryfikuje, czy koła są odpowiednio ułożone i sprawdza funkcjonowanie hamulców. To szczególnie ważne, bo już wcześniej eksperci mieli uwagi co do ich wydajności.

System, używany przez Teslę do weryfikacji procesu produkcyjnego Modelu 3 ma teraz pozwalać na opuszczenie przez samochód linii montażowej bez konieczności przeprowadzania testu. Zapytany o komentarz przedstawiciel producenta zapewnił, że wszystkie auta przechodzą rygorystyczne kontrole jakości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)