Tak umilał sobie podróż. 22-latek zatrzymany na S7 

Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę BMW na trasie S7, po tym jak jego styl jazdy wzbudził podejrzenia co do trzeźwości.

W aucie ujawniono alkoholW aucie ujawniono alkohol
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja
Aleksander Ruciński

Podczas niedzielnej kontroli na trasie S7 koło Mdzewa, policjanci zwrócili uwagę na srebrne BMW, którego kierowca miał problem z utrzymaniem toru jazdy. Jak się okazało, 22-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,8 promila we krwi, a w kabinie ujawniono piwo i wódkę.

Dalsza kontrola ujawniła, że pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje czyny może odpowiadać przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do trzech lat więzienia.

Kompletnie pijany rozbił auto o ogrodzenie i próbował uciec. Nagranie z monitoringu w Sopocie

Policja ponownie przestrzega przed kierowaniem pojazdami po spożyciu alkoholu. - Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kierujących. Nawet niewielkie ilości mogą prowadzić do poważnych wypadków - podkreślają funkcjonariusze.

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE