Kierowca nagrał Kaczyńskiego. Wideo niesie się po internecie

Kierowca nagrał Kaczyńskiego. Wideo niesie się po internecie

Nagranie z rejestratora samochodowego
Nagranie z rejestratora samochodowego
Źródło zdjęć: © WP | @74v0r, Instagram
10.03.2024 18:53, aktualizacja: 10.03.2024 19:38

W zawrotnym tempie, roznosi się w mediach społecznościowych nagranie z rejestratora samochodowego, na którym widać jak podczas prawidłowego manewru skrętu w lewo, przed koła jadącego samochodu próbuje wejść pieszy. Internauci zwrócili uwagę, że jest to Jarosław Kaczyński.

Kierowca, który jest autorem nagrania, oczekiwał na możliwość wykonania skrętu w lewo z ulicy Królewskiej w Warszawie. Kiedy tylko światło zmieniło się na zielone, rozpoczął manewr. Ponieważ była to sygnalizacja kierunkowa, piesi znajdujący się przy przejściu na drodze prostopadłej mieli sygnał czerwony.

Na nagraniu widzimy, że jednym z pieszych jest Jarosław Kaczyński, który nie zwolnił kroku i mógł za chwilę znaleźć się pod kołami nadjeżdżającego samochodu. W ostatniej chwili został złapany za ramię przez osobę towarzyszącą. Kierowca zachował ostrożność i zwolnił, aby uniknąć ewentualnej kolizji z pieszym. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wtargnięcie pieszego pod nadjeżdżający pojazd to częsta sytuacja, do której dochodzi na naszych drogach. Jest to wykroczenie zagrożone mandatem w wysokości 200 zł. Nierzadko ignorują oni też czerwone światło, za co grozi identyczny wymiar kary. Od pewnego czasu w przypadku korzystania z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych należy jeszcze dodać 300 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (277)