Premiera wideo: Audi Q7 - zmian niewiele, ale powód istotny

Premiera wideo: Audi Q7 - zmian niewiele, ale powód istotny

Mateusz Żuchowicz
29.04.2024 11:23, aktualizacja: 30.04.2024 10:15

Audi Q7 od debiutu w 2005 roku sprzedało się w liczbie ponad 1,2 mln egzemplarzy. To wynik, który sprawia, że producentowi zależy na tym modelu i chciałby o niego zadbać. Dlaczego więc wprowadza drugi lifting zamiast nowej generacji? Powód jest istotny.

Zmiany w nowy Q7 są analogiczne do tych, które niedawno przeszło Q8. Przede wszystkim chodzi o odświeżenie technologiczne tego modelu, a nie poważne zmiany wizualne. W związku z tym, gdy spojrzycie na nowe Q7, to nie będziecie się zastanawiali, co to za model, a raczej będziecie się zastanawiać, co się zmieniło. No to już spieszę z pomocą.

Audi Q7
Audi Q7© WP

Przód to przede wszystkim zmiany dotyczące reflektorów. Teraz są nieco większe, co optycznie ma powiększać cały samochód. Problem jednak w tym, że wymiary kompletnie się nie zmieniły, co powoduje, że większe reflektory wcale nie zwiększają auta, a wręcz odwrotnie. Nowe Audi Q7 optycznie wyszczuplało. Warto zaznaczyć, że nowe reflektory, tak jak w Audi Q8, mogą teraz zmieniać wzór świateł do jazdy dziennej. Czy to fajne? Tak. Czy potrzebne? Można polemizować. Zmieniła się również atrapa chłodnicy, która teraz jest nieco niższa i szersza. To zmiana, o której trzeba wiedzieć, bo ciężko jest ją dostrzec samemu.

Audi Q7
Audi Q7© WP

Z tyłu mamy dokładnie te same zabiegi odmładzające co z przodu. Nowe lampy z technologią zmiany wzorów, które są analogiczne do tych w przednich reflektorach. Istotne jest to, że Audi pozbyło się wszelkiego zbędnego oznakowania swojego modelu. Teraz nie znajdziecie już na tylnej klapie informacji o silniku napędzającym dany egzemplarz. Nie ma też na przednich błotnikach znaczka S-line, gdy zdecydujecie się na zakup właśnie takiej wersji. Wszystkie oznaczenia powędrowały na boczne słupki i stanowią mały, gustowny detal.

Wnętrze to raczej gra technologii i popis stylistów. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Nowe Q7 otrzymało usprawniony system inforozrywki, lepsze grafiki i parę gadżetów umilających podróżowanie. Ważniejsze jest to, że pod maską nadal znajdziecie silniki, które opierają się elektryfikacji. Jest potężny diesel, jest benzyna. I to właśnie napędy są powodem, dlaczego mamy do czynienia z kolejnym liftingiem, a nie nową generacją. Zaciekawiłem? To po odpowiedź zapraszam do filmu powyżej, w którym wyjaśniam, jaki Audi ma plan na ten model oraz zdradzam, jak jeździ się nowym Audi Q7 po malowniczych drogach u podnóży Tatr.

Audi Q7
Audi Q7© WP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)