Poznań Moto Fest już w ten weekend!

Poznań Moto Fest już w ten weekend!
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski
Platforma Autokult

18.06.2021 16:27, aktual.: 14.03.2023 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

19-20 czerwca 2021 – na ten termin zaplanowano drugą edycję targów Poznań Moto

Fest. Teren wokół pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie

wypełnią super-samochody oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend.

Geneza projektu

Poznań Moto Fest to najmłodszy event dedykowany fanom motoryzacji, który znajduje się w bogatym kalendarzu Grupy MTP. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w dniach od 27 do 28 czerwca 2020, jako część akcji #WracamyDoGry. Poznań Moto Fest spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających, którzy w tych dniach bardzo licznie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równie ciepło o idei wydarzenia wypowiadali się także wystawcy, uczestniczący w nowym projekcie. Dobre recenzje spowodowały, że wydarzenie, które miało jednorazowo wypełnić wakacyjny czas, przerodziło się w cykliczny event.

To, co wyróżnia Poznań Moto Fest spośród innych targów motoryzacyjnych, organizowanych przez Grupę MTP to jego forma. Zdecydowana większość ekspozycji znajduje się na terenie zewnętrznym, a nie jak ma to miejsce przy okazji innych wydarzeń, w pawilonach. Dzięki temu zwiedzający mogą przyjrzeć się przygotowanej ekspozycji, spacerując po świeżym powietrzu. A jest, co podziwiać.

  • Nowa formuła targów polegająca na „wyjściu” z pawilonów i zlokalizowaniu ekspozycji na terenie zewnętrznym spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających. Wysoka frekwencja podczas ubiegłorocznej edycji jest dla nas bodźcem do dalszego rozwoju Poznań Moto Fest. W czerwcowy weekend teren Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełni szeroka gama pojazdów, a program wydarzenia liczne atrakcje przygotowane przez wiodące marki motoryzacyjne – mówi Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Projektu.

Najlepsze samochody i nie tylko

Poznań Moto Fest to przede wszystkim prawdziwa gratka dla fanów samochodów, którzy mogą zobaczyć wiele interesujących modeli, od sportowych aut, po motoryzacyjne klasyki. Tylko podczas pierwszej edycji targów teren wokół pawilonów wypełniło aż 50 super-samochodów i pojazdów kolekcjonerskich. Na nudę nie mogą narzekać także fani klasyki. To właśnie podczas Poznań Moto Fest zaprezentowano m .in. oryginalnego Rolls-Royce'a Phantom z 1927 roku. Targi to także liczna reprezentacja czołowych poznańskich dealerów samochodowych, którzy prezentują swoją najnowszą ofertę, bogatą w modele wielu uznanych marek motoryzacyjnych. Jeżeli dodamy do tego samochody rajdowe oraz kampery to okaże się, że mamy do czynienia z niezwykle urozmaiconą ekspozycją, wśród której każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Wystawa pojazdów to jednak nie jedyna atrakcja jak czeka na uczestników Poznań Moto Fest. W programie tegorocznej edycji targów znajdują się m. in. pokazy driftu, symulatory jazdy oraz tor gokartowy. Do dyspozycji zwiedzających zostanie również oddana bogata strefa gastronomiczna.

Joseph the.collection i jego samochody

Jednym z wystawców podczas Poznań Moto Fest 2021 będzie the.collection. Poznański kolekcjoner samochodów zabierze na Międzynarodowe Targi Poznańskie swoje najlepsze auta. Znając kolekcję popularnego Josepha możemy być pewni, że w jego strefie znajdzie się wiele interesujących i bardzo drogich pojazdów. The.Collection potwierdził już, że zabiera ze sobą wszystkie swoje auta. Wśród nich znajdą się takie modele jak:

  • BAC Mono
  • Ferrari F355 Spider
  • Lamborghini SVJ
  • Lancia Delta HF Integrale
  • McLaren 600lt
  • McLaren 720s
  • Shelby GT500

Austor ponownie na Poznań Moto Fest

Równie interesującą ekspozycję podczas Poznań Moto Fest zaprezentuje Austor - dealer aut z historią, klasyków, okazów motorsportu, supersamochodów i samochodów luksusowych, czyli wszystkich aut, które przedstawiają wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. Absolutną gwiazdą strefy Austor będzie Lincoln Continental. Auto pochodzi z filmu American Gangster, gdzie było ostrzelane. Samochód to prawdziwy autentyk, z certyfikatem potwierdzającym wiarygodność.

Positive Ways znowu odwiedzą MTP

Pojawienie się ich w trakcie pierwszej edycji Poznań Moto Fest wywołało niemałe zamieszanie wśród zwiedzających. Mowa oczywiście o Positive Ways. Kolumna złożona z kilkudziesięciu, przepięknych pojazdów wyruszyła wówczas w podróż przez całą Polskę. Jednym z przystanków na ich trasie były również Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas drugiej edycji Poznań Moto Fest historia się powtórzy. Ekipa Positive Ways ponownie pojawi się na Poznań Moto Fest. W niedzielę zaznaczą swoją obecność uroczystym przejazdem przez teren MTP. Biorąc pod uwagę, jaki aut możemy się wtedy spodziewać, jest to punkt programu, którego absolutnie nie można przegapić.

Strefa caravaningu na Poznań Moto Fest

Nie zapomnieliśmy o miłośnikach caravaningu. Poznań Moto Fest będzie pierwszym wydarzeniem podczas którego Wavecamper pokaże szerokiej publiczności swój najnowszy pojazd. Wavecamper SportCamp to auto stworzone na bazie Volkswagena T6.1. W sumie na stoisku Wavecampera zobaczmy aż 5 samochodów. W strefie Caravaningowej będzie z nami także CarGO, który zaprezentuje takie modele jak Frankia F-Line I8900 QD/B Luxury oraz Pilote G740 C 2021. W strefie poświęconej kamperom nie zabraknie także marki Adria. Zwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska najnowszy model przyczepy tego producenta. Wszystkie można obejrzeć z bliska w Pawilonie nr 3.

Atrakcje dla całych rodzin

Poznań Moto Fest to szereg atrakcji, z których mogą skorzystać, jak również młodsi fani motoryzacji. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany m. in. tor gokartowy, który będzie czynny przez cały czas trwania imprezy. Skorzystanie z niego jest dodatkowo płatne, ale frajda z przejazdu po torze jest absolutnie bezcenna.

Oprócz tego na Poznań Moto Fest pojawią się również symulatory. Część z nich będzie dostępna się w strefie the.collection, gdzie będzie obecna marka SIM-CENTER - największa i najbardziej zaawansowana simownia w kraju. To nie gra tylko realistyczna symulacja! Na stoisku SIM-CENTER można wybrać się w darmową przejażdżkę i przekonać się, dlaczego kierowcy wyścigowi wybierają do treningów właśnie te maszyny. Podczas targów będzie także obecna marka LG, która zabierze ze sobą dobrze znany symulator jazdy samochodem. Urządzenie było już wcześniej dostępne m. in. podczas targów Poznań Game Arena.

Bilety cały czas w sprzedaży

Bilety są już w sprzedaży i można zakupić je online na stronie ToBilet.pl. Pojedyncza wejściówka kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł (dzieci od 7. do 15. roku życia i osoby z I grupą inwalidzką). Posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą za 10 zł, a dzieci do 6. roku życia włącznie – bezpłatnie.

Z myślą o zwiedzających, którzy wybierają się do nas samochodem, uruchomiliśmy także sprzedaż biletów parkingowych, które pozwolą na pozostawienie swojego auta na terenie MTP. Wjazdówki można zakupić w cenie 30 zł na stronie ToBilet.pl. Na tej samej stronie można znaleźć bilety uprawniające do udziału w wydarzeniu. To bardzo ważne, ponieważ bilet parkingowy nie upoważnia do wstępu na Poznań Moto Fest!

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie organizatora.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)