Policja przejęła auto za prawie milion złotych. Właściciel ma sporo na sumieniu

Policja przejęła auto za prawie milion złotych. Właściciel ma sporo na sumieniu

Policjanci z Krakowa przejęli auto warte blisko milion złotych.
Policjanci z Krakowa przejęli auto warte blisko milion złotych.
Źródło zdjęć: © fot. Małopolska Policja
Anna Piątkowska-Borek
22.04.2021 13:32, aktualizacja: 14.03.2023 16:42

Krakowska Policja zatrzymała porsche warte około milion złotych. A wszystko przez aferę z dziełami sztuki w tle.

Samochód o wartości około 1 mln zł został zabezpieczony w Krakowie przez policję na poczet kary grzywny i zwrotu kwoty wyłudzonej przez 57-latka. Dodatkowo mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Sprawa ciągnie się od października 2020 r., a przewijają się przez nią prawdziwe dzieła sztuki.

Kraków. Miłośnik dzieł sztuki stracił swoje porsche. Grozi mu też więzienie

Właściciel wspomnianego porsche, które w kwietniu tego roku zarekwirowała policja, wyłudził od swojego sąsiada prawie milion złotych. Jak relacjonuje Małopolska Policja, najpierw zaczepił sąsiada na parkingu, twierdząc, że chciałby kupić jego apartament. Później, w czasie wizyt w mieszkaniu, zauważył dzieło sztuki. Ponieważ właściciel był ich miłośnikiem, zaczął z nim rozmawiać o wspólnym przedsięwzięciu. Miałoby ono polegać na zakupie dzieł sztuki i kolejno ich legalnej sprzedaży za granicą. Oczywiście przyszłemu wspólnikowi obiecywał spore zyski. Licząc na powodzenie przedsięwzięcia, 44-letni mężczyzna przekazał 57-latkowi blisko 1 mln zł.

Ponieważ wszystko zaczęło się przeciągać, w pewnym momencie 44-letni mieszkaniec Krakowa zaczął dopominać się o pieniądze. Wspólnik tłumaczył, że sporządzanie dokumentacji się przedłuża. Zaproponował jednak, że jako rekompensatę przekaże mu w okazyjnej cenie 100 tys. zł dzieło znanego malarza. Sąsiad odkrył jednak, że jest to podróbka i sprawę zgłosił na policję.

57-letnim mężczyzną, który wyłudził od niego pieniądze, zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Grozi mu 8 lat więzienia. W tym momencie został już objęty dozorem policyjnym, a jego sportowy samochód zabezpieczono na poczet przyszłej kary.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)